TPL_GK_LANG_IS_LOADING
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.aigk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.b3Igk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.c3igk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.d3iigk-is-103.jpglink
«
»

مبارزه با حشرات

مبارزه تخصصی با حشرات موذی

مبارزه با جانوران موذی

مبارزه با جانوران موذی

اصول صحیح سمپاشی

سمپاشی
سمپاشی

سمپاشی

آیا روش‌های صحیح سمپاشی را می‌دانید؟

آیا با شرایط کنترل حشرات آفت آشنایی دارید؟

ضرب‌المثل قدیمی «بهترین حشره، یک حشره مرده است». دیگر صحیح نیست.انهدام کامل حشرات عملی نیست و ضرورتی هم ندارد. قواعد مهم برای برقراری یک برنامه کنترل، تعیین سطوح زیان اقتصادی حشرات است.

کاستن جمعیت حشرات، زیر سطوح زیان اقتصادی بیهوده است زیرا با این کار،محصول به‌اندازۀ ناچیزی افزایش خواهد یافت.
متأسفانه در مورد استعمال آفت‌کش نمی‌توان به ضرب‌المثل قدیمی که می‌گوید:«اگر یک‌ذره بتواند کار مهمی انجام دهد، پس مقدار زیاد، کار خیلی مهم‌تری انجام می‌دهد».استناد کرد.

 

برای موفقیت در مبارزه با حشرات، دانستن موارد زیر ضروری است:

۱. دانش طبقه‌بندی حشرات

در ایالات‌متحده آمریکا، تشخیص نادرست زنجرک چغندرقند به‌عنوان Eutettex denellus جستجوهایی را برای یافتن دشمنان طبیعی این آفت در امریکای جنوبی، مکان فرضی آن رهنمون گردید، فقط پس از تشخیص مجدد(به‌عنوان یک جنس دیگر! Circulifer ) بررسی‌های موفقیت‌آمیزی در منطقه مدیترانه انجام پذیرفت. در سال ۱۹۷۲ شیوع کرم قوزه پنبه در آریزونا نتوانست توسط حشره‌کش‌ها کنترل شود. فقط پس‌ازاینکه مشخص شد آفت مذبور کرم غنچه توتون بوده است کنترل شیمیایی با دُزهای بالاتر امکان‌پذیر گردید.

۲. روش‌های نمونه‌برداری مناسب جهت ثبت بیولوژی آفات

معمولاً نمونه‌برداری هفته‌ای یک‌بار یا دو بار انجام می‌شود. روش‌های نمونه‌برداری بر اساس اینکه تخم، لارو، شفیره یا بالغین مورد نمونه‌برداری قرار گیرند متفاوت است. روش‌های عمومی عبارت‌اند از: Sweep netting، شمارش تصادفی آفات بر روی هر گیاه، تله‌های نوری، چسبناک یا فرمونی و گاهی تخمین خسارت تغذیه‌ای.

۳. شناسایی آستانۀ اقتصادی

تلاش جهت دفع یا حذف کامل آفات بی‌نتیجه است، باصرفه‌ترین روش مدیریت، نگه‌داشتن جمعیت‌های آفات، دقیقاً زیر آستانه‌های زیان اقتصادی است. برای مثال چغندرقند، ۵۰٪ بی‌برگی ایجادشده توسط مگش چغندر را بدون پائین آمدن درصد قند در چغندر، می‌تواند تحمل کرده بطوریکه فقط ۵۰٪ محصول کاهش یابد. در غلات، برگ‌های پایین‌تر فقط ۲۰-۱۵٪ دربار آوردن غلات شرکت دارند، بنابراین مقداری خسارت به این برگ‌ها، برایشان قابل‌تحمل است. در تعیین آستانه زیان اقتصادی ممکن است عواملی از قبیل قیمت بازار – احتیاجات یا سلیقه‌های مصرف‌کنندگان و مقررات اتحادیه دخیل باشند.

علاوه بر تشخیص آستانه‌های اقتصادی، بسیاری از تولیدکنندگان، معیارهای کنترل را به طریق مناسب اقتصادی با توجه به تجزیه‌وتحلیل هزینه –سود بکار می‌برند.

۴. آگاهی به بیولوژی، اکولوژی و دشمنان طبیعی آفات

برای کنترل موفقیت‌آمیز آفات، دانستن اینکه کنترل طبیعیجمعیت آفت به چه ترتیب صورت می‌گیرد حیاتی است.این کار مستلزم مطالعۀ دشمنان طبیعی (پرادتورها و انگل‌ها) و تأثیرات عوامل زنده بر روی آفات می‌باشد.

با بنای پایه‌های مدیریت به‌صورت مذکور در بالا، می‌توانیم با توجه به تراکم جمعیت‌های گوناگون، به‌طور صحیح از روش‌های کنترلی متفاوت استفاده نمائیم. قبل از آزمایش روش‌های کنترلی حاضر، بهتر است مروری بر مفاهیم قدیمی و ماقبل مدرن شدن داشته باشیم.

روش اصولی سمپاشی و مبارزه با آفات

برای مبارزه،کنترل و سمپاشی آفات خانگی،کشاورزی و صنعتی بهترین و مطمئن‌ترین راه مراجعه به یکی از شرکت‌های سمپاشی معتبر و دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت می‌باشد. زیرا شرکت‌های مذکور با انتخاب سموم مناسب و مورد تائید وزارت بهداشت و روش‌های اصولی اقدام به مبارزه با آفات می‌پردازند.

امروزه باوجود تکنیک‌های نوین و پیشرفته مبارزه با حشرات و جانوران موذی و ورود فنّاوری‌های پیشرفته در تجهیزات سمپاشی، دیگر روش‌های شخصی و قدیمی اصلاً توصیه نمی‌شوند. متأسفانه در بسیاری از منازل، ادارات، هتل‌ها،رستوران‌ها،انبارها،کارخانه‌های صنعتی و تولیدی باوجود خطرات شدید ناشی از سمپاشی با سموم غیراستاندارد مانند مسمومیت، سرطان‌زایی، بیماری‌های ریوی و جهش‌های ژنتیکی هنوز هم مسئولین بدون مراجعه به متخصصین اقدام به سم‌پاشی می‌کنند. که به دلیل اطلاع نداشتن از نوع و ترکیب سموم، دز سم،اصول ایمنی و حفاظتی، خواص کشندگی سموم در بیشتر موارد گزارشان مسمومیت و سرطان‌زایی موجود است.

سمپاشی تضمینی و بدون بازگشت

شرکت سمپاشی گیلان روز به‌منظور پیشگیری از وجود حشرات و جانوران موذی (آفات) اولویت اول آن بهسازی محیط می‌باشد و در صورت اجرای عملیات سم‌پاشی، استفاده از سموم کاملاً ایمن و دارای مجوز وزارت بهداشت و با اطلاعات کامل از نوع و ترکیب سموم است که هیچ‌گونه خطری برای انسان و موجودات غیر هدف ندارد.

توصیه مهم

کارشناسان متخصص شرکت سمپاشی گیلان روز از تمام مسئولین و هم‌وطنان عزیز خواهشمند است به‌هیچ‌وجه به استفاده شخصی از هیچ نوع سم و یا آفت‌کش اقدام نکنند و حتماً با مشورت شرکت‌های مبارزه با حشرات و جانوران موذی و متخصصین این امر که دارای مدرک حشره‌شناسی پزشکی هستند اقدام به کنترل آفات کنند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سوابق کاری شرکت

نمونه هایی از عملکرد شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز

1.اداره شهرداری لاهیجان،مبارزه با جانوران موذی(موش) در نوار دور استخر و پارک بعثت

2.منطقه آزاد قشم جهت مبارزه با سگ های ولگرد

3.کارخانه کلوچه نادری (کارخانه ی نگین ناب،نادریان فرد،نگین نادری)

4.کارخانه کلوچه نوشین (شهرک صنعتی لاهیجان)

...

راههای ارتباطی

ارتباط با شرکت سمپاشیراههای ارتباطی با شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز:

تلفن شرکت سمپاشی   013-42421449

فکس شرکت سمپاشی  013-42225989

موبایل شرکت سمپاشی  09112420192

ایمیل شرکت سمپاشی  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  -  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

بخش پشتیبانی شرکت سمپاشی  ارسال تیکت به بخش پشتیبانی سایت

 

ارائه خدمات در...

شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز مفتخر است که اعلام نماید که خدمات این شرکت شامل کلیه اماکن مسکونی و تجاری از جمله منازل،رستورانها،تالارها،کارخانجات،دانشگاه ها،هتل ها،ورزشگاهها و..... را شامل میشود.

سمپاشی موفقتوجه:برای اجرای عملیات سمپاشی به جابجایی اثاثیه نیازی نمی باشد

محل قرارگیری: خانه اصول صحیح سمپاشی