TPL_GK_LANG_IS_LOADING
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.aigk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.b3Igk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.c3igk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.d3iigk-is-103.jpglink
«
»

مبارزه با حشرات

مبارزه تخصصی با حشرات موذی

مبارزه با جانوران موذی

مبارزه با جانوران موذی

حشره شناسی

حشرات
حشرات پرنده

حشرات چه نوع موجوداتی هستند؟

 

 موفق‌ترین جانوران بندپایان بوده که در مقایسه با سایر جانوران از تعداد و تنوع بی شماری بر خوردار هستند. حشرات گونه ای از بندپایان می‌باشند که محل زندگی آن‌ها در بیشتر مواقع زیستگاه‌ها می‌باشد. در اینجا این سؤال مطرح می‌شود که چرا این شاخه از جانوران موفق تر از سایر جانداران هستند؟؟؟دلیل موفقیت آن‌ها ساختمان اساسی بدن بخصوص ساختار قطعه‌قطعه و اسکلت خارجی کیتینی است.

بزرگترین گروه بندپایان را حشره ها و یا حشرات تشکیل می دهند.بندپایان جانورانی هستند که دارای یک اسکلت خارجی بوده و اعضای به هم پیوسته ای دارند.حشرات رده ای از بی مهرگان هستند که دارای شش پا و اکثرا دارای بال می باشند.

اعضای تشکیل دهنده حشرات:

بدن حشرات از 3 قسمت تشکیل می‌شود:
حشره حیوانی است که استخوان‌بندی ندارد ولی اسکلتی از پوست سخت درروی بدن آن موجود است بدن حشرات از سه قسمت تشکیل‌شده:
در جلو سر و در وسط آن سینه و بخش سوم آن را شکم است. حشرات بدن نسبتاً کوچکی دارند این در حالی است که ممکن است بال‌های بزرگی داشته باشند.

مهم‌ترین حس حشرات بینایی و بویایی آن‌ها است. چشم حشرات مرکب است یعنی چشم حشره از دو قسمت مجزا تشکیل‌شده، بطوریکه هر قسمت از چشم حشرات دارای لنز مخصوصی است. یکی از اجزای بدن حشرات شاخک‌های آن‌ها است که حشرات از این شاخک‌ها برای بو کشیدن و مزه کردن و همچنین برای لمس کردن اشیاء نیز استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است که حشرات برای بو کشیدن و مزه کردن گاهی اوقات از قسمت‌های دیگر بدنشان استفاده می‌کنند.
پوست‌اندازی حشرات به‌صورت دوره‌ای در مدت‌زمان رشد آن‌ها صورت می‌گیرد برخی از حشرات 4 یا 5 بار پوست‌اندازی می‌کنند و تغییر شکل می‌دهند اما برخی دیگر مانند سنجاقک یک‌روزه و حشرات بدون بال می‌توانند 20 مرتبه یا حتی بیشتر پوست‌اندازی کرده و تغییر شکل دهند. حشرات همراه با هر بار تغییر شکل، شکل بدن آن‌ها نیز تغییر کرده و عوض می‌شود چنین حالتی را در حشرات دگردیسی یا دگرگونی می‌گویند. حشراتی مانند زنبورهای عسل و معمولی، مگس‌ها، سوسک‌های بزرگ، پروانه‌ها با هر پوست‌اندازی به‌آرامی تغییر شکل داده و نوع بالغ آن‌ها با نوع نوازدشان بسیار متفاوت است.

آیا می دانید چند گونه از حشرات در جهان وجود دارد؟

 حدود یک میلیون گونه مختلف حشره در جهان شناسایی شده است که بوسیله دانشمندان نامگذاری شده اند.مجموع حشرات درروی زمین قریب ده میلیون گونه مختلف است که تقریباً در تمام نقاط روی زمین پراکنده‌شده‌اند،حشرات یا شش پایان درخشکی سکونت دارند و بعضی به‌طور ثانویه آبزی شده‌اند و در آب‌های شیرین یافت می‌شوند. دارای  سر 6 قطعه و سینه 3 قطعه هستند  که معمولاً دارای 3 جفت‌پا و دو جفت بال می‌باشند. شکم اصولاً 11 قطعه بدون زوائد حرکتی دارد. چشم‌های  مرکب و ساده‌ای دارند .

آیا اولین حیوانات پرنده را می‌شناسید؟

آری درست حدس زده‌اید حشرات اولین حیوانات پرنده‌ای هستند که درروی زمین حدود سیصد و پنجاه میلیون سال قبل توانستند برای اولین بار در آسمان زمین پرواز کنند و این در حالی است که میلیون‌ها سال مانده بود تا پرندگان و خفاش‌ها پا به عرضه وجود گذاشته و پرواز کنند.

 تقسیم بندی حشرات:

حشرات به دو رده بالداران و بدون بالان تقسیم‌بندی می‌شوند.

 انواع حشرات بدون بال:

راسته پرتورا
این حشرات بدون شاخک بوده و اولین جفت‌پاهای حرکتی به اندام‌های حسی مبدل گشته است. این دسته از حشرات دارای چشم کاذب می‌باشند درواقع فاقد چشم ساده و مرکب هستند. این راسته از حشرات بدن 12 مفصلی و فاقد زائده سرسی هستند.
راسته دیپلورا
نام دیگر این راسته از حشرات آپتر است. بدن آن‌ها کوچک و نرم معمولاً در محیط‌های تاریک و مربوط زندگی می‌کنند. دارای شاخک طویل و بدون چشم می‌باشند. شکم آن‌ها 11 مفصلی و دارای سرسی هستند.
راسته کلمبولا
این حشرات دارای چشم‌های مرکب کوچک و یا تحلیل رفته‌اند و دارای بدنی نرم و کوچک هستند و شاخک‌های کوتاهی دارند. این حشرات به‌واسطه عضو جهنده خاصی که دارند معمولاً جهنده هستند. این راسته از حشرات بدون سرسی شکلی ولوله‌های مالپیگی می‌باشند و پوست‌اندازی در آن‌ها به‌صورت اپی مورف است به این معنی که تعداد مفاصل شکمی جانور به هنگام خروج از تخم کامل است جنس انوتوموبریا را می‌توان از این راسته نام برد.
راسته تیزانورا
این راسته از حشرات را اصطلاحاً دم مویی می‌نامند که اعضای آن‌ها نیز ماهی نقره‌ای نامیده می‌شود. بدن نسبتاً طویل و فلس دار، شاخک‌های طویل و چمش های مرکبی دارند.12 مفصل شکمی دارند که در انتها به سرسی طویلی ختم می‌شود ولوله‌های مالپیگی و تراشه‌ها بسیار رشد یافته‌ای دارند. جنس ترموبیوس را می‌توان از این راسته نام برد.

حشرات بالدار

راسته راست‌بالان
این حشرات دارای قطعات دهانی خردکننده، بال‌های جلویی باریک وبال‌های عقبی نازک و تاشده در زیر بال‌های جلویی هستند. بسیاری از آن‌ها فاقد بال می‌باشند از گیاهان تغذیه می‌کنند و 25 هزار گونه دارند. مانند: ملخلها، سوسک‌های (سوسری‌های)، جیرجیرک‌ها.
راسته پوست‌بالان
این حشرات دارای قطعات دهانی خردکننده، بال‌های جلویی کوتاه وبال‌های عقبی بلند و نازکی هستند. راسته پوست‌بالان در مکان‌های تاریک زندگی کرده و در شب فعالیت می‌کنند و نیز 1200 گونه دارند.
راسته ایزوپترا یا جوربالان
این حشرات دارای بال‌های نازک و مشابه ای هستند، زندگی اجتماعی داشته و بیشتر در مناطق گرمسیری زندگی می‌کنند این حشرات چندشکلی دارای 2000 گونه می‌باشند. مانند: موریانه‌ها.
راسته سنجاقک‌ها
سنجاقک در این راسته قرار دارد. آن‌ها دارای رگ‌های تورمانند وبال‌های مشابه ای هستند که بال‌های آن‌ها به سمت عقب تا نمی‌شود ولی گروهی از آن‌ها دارای بال‌هایی هستند که در حال استراحت تا می‌شود. سنجاقک‌ها دارای چشم‌های مرکب و بسیار مشخص، شکم باریک و دراز و همچنین آب‌شش‌های نایی می‌باشند و سنجاقک‌ها حشرات صیادی هستند.5000 گونه از این حشرات شناسایی‌شده است.
راسته نوروپترا
دارای بال‌های مشابه ای هستند و لارو که در این راسته قرار دارد دارای قطعات دهانی خورد کننده و مکنده است. از حشرات و کنه‌ها تغذیه می‌کنند درواقع گوشت‌خوارند 5000 گونه از این حشرات شناسایی‌شده است. مانند مورچه‌گیرها.
راسته پولک‌بالان
این حشرات دارای خرطوم بوده و شاخک‌های پر مانند و یا رشته‌ای دارند. مانند پروانه و بیدها که بال در بیدها در زمان استراحت افقی قرار می‌گیرد.
راسته دو بالان
این نوع از حشرات دارای قطعات دهانی سوراخ کننده و مکنده که قسمتی از آن‌ها در خرطوم واقع است می‌باشند. بال‌های عقبی آن‌ها کوچک است و 100 هزار گونه از آن‌ها شناسایی‌شده است.
تولیدمثل حشرات
عمل لقاح در حشرات از طریق حفتگیری صورت گرفته و تخم‌گذار هستند به‌جز چند مورد استثنایی.

کنترل،دفع و سمپاشی حشرات:

شما در کجای ایران زندگی می کنید،گیلان،تهران و یا سایر شهرستان ها ؟؟؟

در هرجای ایران زندگی می کنید شرکت سمپاشی گیلان روز به شما هم وطنان عزیز توصیه می کند در صورت وجود حشرات موذی در منزل،محل کار،کارخانجات،هتل ها،بیمارستانها،رستورانها و ... به صورت شخصی و غیر اصولی و با سموم غیر استاندارد اقدام به سمپاشی حشرات نکنید.

* توصیه شرکت سمپاشی گیلان روز جدی بگیرید، سمپاشی غیر استاندارد و اصولی و بدون استفاده از سم های تایید شده ممکن است اثرات نامطلوبی بجا گذارد*

تنها کافیست با ما تماس بگیرد شرکت سمپاشی گیلان روز با مشاوره رایگان و استفاده از کادری مجرب آماده خدمت رسانی به هم میهنان عزیز و ارسال کارشناسان مربوطه به تمام نقاط ایران می باشد.

با ما تماس بگیرید:

 تماس با مابخش پشتیبانی

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سوابق کاری شرکت

نمونه هایی از عملکرد شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز

1.اداره شهرداری لاهیجان،مبارزه با جانوران موذی(موش) در نوار دور استخر و پارک بعثت

2.منطقه آزاد قشم جهت مبارزه با سگ های ولگرد

3.کارخانه کلوچه نادری (کارخانه ی نگین ناب،نادریان فرد،نگین نادری)

4.کارخانه کلوچه نوشین (شهرک صنعتی لاهیجان)

...

راههای ارتباطی

ارتباط با شرکت سمپاشیراههای ارتباطی با شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز:

تلفن شرکت سمپاشی   013-42421449

فکس شرکت سمپاشی  013-42225989

موبایل شرکت سمپاشی  09112420192

ایمیل شرکت سمپاشی  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  -  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

بخش پشتیبانی شرکت سمپاشی  ارسال تیکت به بخش پشتیبانی سایت

 

ارائه خدمات در...

شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز مفتخر است که اعلام نماید که خدمات این شرکت شامل کلیه اماکن مسکونی و تجاری از جمله منازل،رستورانها،تالارها،کارخانجات،دانشگاه ها،هتل ها،ورزشگاهها و..... را شامل میشود.

سمپاشی موفقتوجه:برای اجرای عملیات سمپاشی به جابجایی اثاثیه نیازی نمی باشد

محل قرارگیری: خانه حشرات چه نوع جانورانی هستند؟