TPL_GK_LANG_IS_LOADING
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.aigk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.b3Igk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.c3igk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.d3iigk-is-103.jpglink
«
»

مبارزه با حشرات

مبارزه تخصصی با حشرات موذی

مبارزه با جانوران موذی

مبارزه با جانوران موذی

بهترین راه مبارزه با ساس

ساس تختخواب
ساس تختخوابی
ساس رختخواب
سمپاشی ساس تختخواب

بهترین راه مبارزه با ساس

 خون‌خوارترین حشره چه نام دارد؟

 

 

 

ساس یا ساس تختخواب متعلق به خانوادۀ Cimicidae می‌باشد و در انگلیسی Bed Bugs و در ایران نیز با اسامی ساس‌های رختخواب، ساس‌های تختخواب و ساس‌های خونی خوانده می‌شود و حدود ۷۰ گونه در جهان دارد.کلیۀ گونه‌ها از خون پرندگان و پستانداران می‌مکند. اصولاً این حشرات شب‌هنگام برای مکیدن خون میزبان به‌طور موقت به‌ آن نزدیک شده و در سایر اوقات در محل‌های تاریک پناهنده می‌شوند (یوزینگر، ۱۹۶۶). این گونه‌ها به علت زندگی انگلی دارای شکل بدن ویژه‌ای می‌باشند. اندازۀ بدن در این حشرات بسته به وضعیت تغذیه در آن‌ها متفاوت است و اغلب به طول ۳ تا ۶ و گاه تا ۱۰ میلی‌متر می‌رسد. بدن پهن، به شکل بیضی، معمولاً به‌رنگ قهوه‌ای، پوشیده از موهای نسبتاً متراکم و از بالا به سمت داخل فشرده است. سر عریض و چشم‌های مرکب کوچک و فاقد چشم ساده هستند. خرطوم در حالت استراحت داخل شیاری در سطح زیری قفس سینه مستقر می‌شود. بال‌های عقبی کاملاً از بین رفته‌اند وبال‌های جلوی نیز به شکل فلس‌هایی در دو طرف سپر چه مشاهده می‌شوند.پنجه‌ها ۲ تا ۳ بندی هستند.

این حشرات در محل‌های سکونت انسان به سر می‌برند و اثر بوی خاص خود به‌آسانی شناخته می‌شوند.به علت عدم قابلیت انسداد منافذ غدد بودار، ترشحات آن‌ها به‌طور مداوم به بیرون جاری می‌شود و با تعقیب بوی باقی‌مانده از آن‌ها می‌تواند به محل اختفای این حشرات پی برد.

ساس‌ها اصولاً شب فعال هستند و از قسمت‌های پوشیده نشده بدن میزبان خون می‌مکند

این حشرات توسط خرطوم خود در پوست بدن میزبان منافذی نزدیک به هم ایجاد می‌نمایند تا به رگ‌های خونی ظریف دسترسی پیدا کنند.انسان سوراخ شدن پوست بدن را توسط این حشرات حس نمی‌کند و تنها بااحساس خارش یا سوزش در محل مکیده شده، پی به وجود آن می‌برد و در این هنگام ممکن است انگل مدتی قبل،از آن محل دور شده باشد.همچنین در اثر لکه‌های خون باقی‌مانده در رختخواب بلافاصله به وجود آن‌ها پی برده می‌شود. خون میزبان با یک نوبت تغذیه توسط این گونه‌ها مدت طولانی در رودۀ آن‌ها باقی می‌ماند و بسته به نیاز انگل مورد مصرف قرار می‌گیرد. درصورتی‌که این حشرات جهت مکیدن خون به انسان دسترسی نداشته باشند، به انواع مختلف پرندگان و سایر پستانداران حمله‌ور می‌شوند. پوره‌ها تا شش ماه و حشرات کامل نیز تا یک سال قادرند در برابر گرسنگی مقاومت نمایند.این حشرات در صورت نیاز می‌توانند با سرعت ۱۲۵ سانتی‌متر در هر دقیقه از جایی به‌جای دیگر کوچ نمایند. مرحلۀ جنینی هشت روز و مرحلۀ پورگی هفت هفته طول می‌کشد.

تولیدمثل ساس‌

ساس‌ها به روش خاصی جفت‌گیری می‌نمایند.نر جثه‌ای کوچک‌تر از ماده دارد و از سمت راست بدن ماده روی آن استقرار می‌یابد و آلت جفت‌گیری خود را به اندام ریباگاس چهارگوش و با دیوارۀ ظریف موجود بین صفحات حلقه‌های۴ تا ۵ شکم ماده فرومی‌برد(کاریون ۱۹۶۶).عمل جفت‌گیری با سوراخ شدن دیوارۀ این محفظه توسط جنس نر و ریخته شدن اسپرم‌ها به حفرۀ عمومی بدن تحقق می‌یابد.اسپرم‌ها فعالانه به سمت تخمدان‌ها عزیمت می‌نمایند.

ماده تخم‌های خود را در دسته‌های کوچکی در شکاف اشیاء مختلف می‌چسباند و هر ماده حدود۱۰۰ تا ۲۵۰ عدد تخم‌ رها می‌کند. تخم‌ها در شرایط محیطی مساعد (هوای گرم) در ۶ تا ۸ هفته به حشره کامل تبدیل می‌شوند. حشرات کامل تا چند ماه عمر می‌کنند و ازنظر انتقال برخی از عوامل بیماری‌زا در انسان بسیار خطرناک می‌باشند. خانواده Polyctenidae از خویشاوندان نزدیک به این حشرات است و دارای اجداد مشترکی هستند.خانواده Polyctenidae انگل بیرونی خفاش‌ها می‌باشند.

مشخصات ظاهری ساس تختخواب

ساس تختخوابی Cimex lectularius L.، به‌رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز تیره و به طول ۵ میلی‌متر می‌باشد.شاخک‌ها ۴ حلقه‌ای و بدن پوشیده از مو است. این حشرات احتمالاً در دوران گذشته انگل بیرونی خفاش‌ها بود و پس از دورۀ غارنشینی به‌صورت انگل بیرونی انسان درآمده است.

ساس تختخواب در هر نوبت تغذیه قادر است دو برابر وزن بدن خود از خون میزبان بمکد

پوره‌ها در هر سن پورگی و همچنین حشره ماده قبل از تخم‌گذاری ضروری است حداقل یک نوبت از خون میزبان بمکند.تخم‌ها به شکل استوانه‌ای هستند. این حشره احتمالاً میزبان خود را از دما و بوی بدن آن می‌یابد. ساس رختخواب جزء آفات منازل،هتل‌ها،سربازخانه‌ها و سایر محال‌های مسکونی انسان به شمار می‌رود.

فعالیت ساس‌ها

ساس حشره خون‌آشام شب

این حشرات شب فعال است و روزها داخل شکاف دیوارها،داخل تختخواب‌ها(رختخواب‌ها)، قسمت زیری لبه‌های اشیاء مختلف،زیر کاغذدیواری و سایر محل‌های مشابه مخفی می‌شود.پهن بودن بدن این حشره آن را قادر می‌سازد که در شکاف‌های بسیار کوچک پناه گیرد. این حشره توسط البسه،چمدان‌های مسافرتی یا اثاثیۀ منزل از جایی به‌جای دیگر منتقل می‌شود و یا در صورت نیاز از منزلی به منزل دیگر مهاجرت می‌نمایند.

ساس تختخواب در ایران و جهان

ساس تختخواب در سراسر ایران پراکنده است و به‌عنوان انگل بیرونی انسان محسوب می‌شود(صفوی ۱۳۶۴).
ساس C. rotundatus(= hemipterus)F، گونه‌ای گرمسیری است و در جنوب آسیا و همچنین آفریقا به‌وفور یافت می‌شود و از خون انسان می‌مکد.

گونۀ Haematosiphon inodorus Dug.، در آمریکای شمالی و مرکزی انگل بیرونی ماکیان است و دارای خرطوم درازی می‌باشد. ساس Oeciacus hirundinis (Lam.)، در مناطق پراکنش گونۀ قبلی در لانۀ پرستو به سر می‌برد.

بهترین راه ریشه‌کنی ساس

اگر در منزل، هتل و مسافرخانه شما ساس وجود دارد، به شما توصیه می‌کنیم به‌صورت خودسرانه با مراجعه به سم فروشی‌ها و یا عطاری‌ها اقدام به خرید سم و یا سایر آفت‌کش‌ها ننمایید.زیرا برخی از این سموم حشره‌کش بااینکه برای نابودی و ریشه‌کنی ساس‌ها مؤثر و قدرتمند عمل می‌کنند اما برای کودکان و بزرگ‌سالان خطرناک بوده و اصلاً توصیه نمی‌شود و حتی ممکن است این حشرات را به گونه‌های مقاوم در برابر سم تبدیل کند.

بهترین راه برای مبارزه با ساس تختخوابی مراجع به یکی از شرکت‌های سم‌پاشی دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت می‌باشد.در بین شرکت‌ها و ،موسسه مهندسی سمپاشی گیلان روز با دارا بودن کادری مجرب و متخصص باتجربه عملی موفق ، با ارائه ضمانت‌نامه کتبی و تضمین ریشه‌کنی کامل و بدون بازگشت آماده خدمت‌رسانی به هم‌وطنان عزیز در سرتاسر کشور عزیز اسلامی ایران می‌باشد.

با موسسه سمپاشی گیلان روز تماس بگیرید، مشاورین ما به‌صورت کاملاً رایگان شمارا در حل مشکلتان راهنمایی می‌کنند.


                                                                                                                                                              01342421449  دفتر                      
                                                                                                                                                              09112420192

 

نظرات  

+2 #4 محمودیان 1396-11-03 08:43
با سلام امیدوارم همیشه همین طور باقدرت تو کاراتون باشید .سمپاشی فوق العاده بود
نقل قول
-3 #3 منصوری 1396-11-03 08:40
سلام خسته نباشید.ممنون بابت سمپاشی خوبتون.
نقل قول
-1 #2 منصوری 1396-11-02 16:54
موفق باشیدو سر بلند
نقل قول
+2 #1 منصوری 1396-11-02 16:52
سلام همیشه موفق باشید خداخیرتون بده مردم نجات میدین از دست این ساس واقعاخانه خراب کنه.
نقل قول

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سوابق کاری شرکت

نمونه هایی از عملکرد شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز

1.اداره شهرداری لاهیجان،مبارزه با جانوران موذی(موش) در نوار دور استخر و پارک بعثت

2.منطقه آزاد قشم جهت مبارزه با سگ های ولگرد

3.کارخانه کلوچه نادری (کارخانه ی نگین ناب،نادریان فرد،نگین نادری)

4.کارخانه کلوچه نوشین (شهرک صنعتی لاهیجان)

...

راههای ارتباطی

ارتباط با شرکت سمپاشیراههای ارتباطی با شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز:

تلفن شرکت سمپاشی   013-42421449

فکس شرکت سمپاشی  013-42225989

موبایل شرکت سمپاشی  09112420192

ایمیل شرکت سمپاشی  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  -  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

بخش پشتیبانی شرکت سمپاشی  ارسال تیکت به بخش پشتیبانی سایت

 

ارائه خدمات در...

شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز مفتخر است که اعلام نماید که خدمات این شرکت شامل کلیه اماکن مسکونی و تجاری از جمله منازل،رستورانها،تالارها،کارخانجات،دانشگاه ها،هتل ها،ورزشگاهها و..... را شامل میشود.

سمپاشی موفقتوجه:برای اجرای عملیات سمپاشی به جابجایی اثاثیه نیازی نمی باشد

محل قرارگیری: خانه سمپاشی ساس