TPL_GK_LANG_IS_LOADING
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.aigk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.b3Igk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.c3igk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.d3iigk-is-103.jpglink
«
»

مبارزه با حشرات

مبارزه تخصصی با حشرات موذی

مبارزه با جانوران موذی

مبارزه با جانوران موذی

موثرترین روش سمپاشی سوسری

سوسریها
سوسری
سوسری
سمپاشی سوسری یا سوسک

سمپاشی سوسری یا سوسک

سوسری‌ها یا سوسک‌ها که از راسته Blattodea یا Blattaria حشراتی هستند با بدن پهن، کوچک تا خیلی بزرگ، عموماً تیره‌رنگ، برخی گونه‌های متعلق به مناطق گرمسیری بارنگ روشن، قطعات دهانی از نوع جونده، چشم‌های مرکب خوب رشد کرده، عده‌ای دارای دو عدد چشم ساده، در برخی گونه‌ها به‌جای چشم ساده ناحیه‌ای به رنگ روشن و بنام فنسترا وجود دارد که به سیستم عصبی متصل است، دارای شاخک بلند و نخی، بال جلو به‌صورت بال پوش مانند یا تگمینا درآمده و بال عقب غشایی و بزرگ‌تر از بال جلو با ناحیه‌ی آنال رشد کرده، پاها از نوع دونده و دارای پیش‌ران بزرگ، نرها دارای یک جفت استیله روی‌بند شکم، در ماده‌ها تخم ریز تحلیل رفته و توسط استرنیت هفت شکمی پوشانده شده، با سرسی‌ها مشخص، سینه به‌شدت فشرده و پهن‌شده، پیش قفسه سینه بزرگ که سر را می‌پوشاند.

زیست‌شناسی سوسک یا سوسری

سوسری‌ها یا سوسک‌ها معمولاً در نواحی گرمسیری یافت می‌شوند ولی برخی از گونه‌های آن در نواحی معتدل نیز وجود دارند. این حشرات عموماً همه‌چیزخوار هستند و خصوصاً از مواد حیوانی و گیاهی در حال تجزیه، تغذیه می‌کنند. برخی گونه مانند cryptocercus spp از چوب‌های خشک تغذیه می‌کنند و قادر هستند مواد سلولزی را به‌وسیله آنزیم سلولازی که توسط تک‌یاخته‌های همزیست تولید می‌شود، هضم کنند. این حشرات در پوشش‌های گیاهی کم تراکم، مواد گیاهی پوسیده و داخل یا خارج خاک یافت می‌شوند. البته برخی گونه‌ها در غارها و جاهای تاریک زندگی می‌کنند و تعداد اندکی نیز در لانه مورچه‌ها وجود دارند. سوسری‌ها دونده‌های سریعی هستند و برای گریز از شکارگرهایشان به‌جای پرواز معمولاً به این توانایی‌شان وابسته‌اند.
سوسری Gromphadrohina Protentosa زمانی که مورد تهدید قرار می‌گیرد، توسط سوراخ‌های تنفسی صدای خاصی شبیه به هیس تولید می‌کند. این حشرات بیشتر فعالیت شبانه دارند و در دوره کربونیفر فوقانی (حدود 320 میلیون سال پیش) به‌عنوان یک گروه مجزا توسعه‌یافته‌اند.

سوسری‌ها رشد همی متابول دارند. عده‌ای از آن‌ها تخمزا و برخی زنده زا-تخمزا هستند و تعداد اندکی زنده‌زا هستند. در گونه‌های تخم‌گذار، تخم‌ها در داخل یک کیسه تخم قرار داده می‌شوند و گاها مانند سوسری آمریکایی یا سوسک آمریکایی (Periplaneta Americana) روی مواد مختلف آن‌ها را می‌چسبانند. این حشرات از آفات خانگی بشمار می‌آیند که از مواد غذایی مختلف تغذیه می‌کنند. مهم‌ترین مسائل در مورد آن‌ها، آلودگی، مسائل بهداشتی مانند تولید بوهای نامطبوع. جلب شدن آن‌ها به زباله، فضولات و بالاخره مواد غذایی مورد مصرف انسان می‌باشد.

گونه‌های خانگی یا گونه‌هایی که در منازل عمومیت دارند عبارت‌اند از:

1. سوسری آمریکایی یا سوسک آمریکایی (Periplaneta Americana)
2. سوسری آلمانی یا سوسک آلمانی (Blattella Germanica)
3. سوسری شرقی یا سوسک شرقی (blatta orientalis)

مشکلات بهداشتی سوسری‌ها

برخی از گونه‌های سوسری‌ها یا سوسک‌ها ناقل بیماری‌زا نیز هستند که در این زمینه اعتقاد بر این است که اهمیت این حشرات ازنظر بهداشتی معادل مگس خانگی می‌باشد. شاید فعالیت شبانه و نیز رفتارهای مخفیانه آن‌ها مهم‌ترین علتی باشد که باعث شده این توانایی آن‌ها قبلاً موردتوجه قرار نگرفته است. سوسری‌ها از برخی جهات شبیه شیخکها (Mantodea) هستند ازاین‌رو برخی محققین این دو راسته را در راسته‌ای تحت عنوان Dictyoptera قرار می‌دهند. عده‌ای نیز راسته Dictyoptera را زیر راسته‌ای از راست‌بالان می‌دانند درنتیجه راسته‌های Blattaria و Mantodea را به‌عنوان در این زیر راسته قرار می‌دهند.

مهم‌ترین خانواده‌های راسته سوسری یا سوسک:

1. خانواده Blaberidae

این خانواده شامل گونه‌هایی هست که در نواحی گرمسیری یافت می‌شوند. برخی از آن‌ها اندازه‌های بزرگ (بیش از 50 میلی‌متر) داشته و قادر به تولید صدا هستند، همچنین قادر به تولید بوهای دورکننده هستند.

2. خانواده Balttellidae

سوسری‌های متعلق به این خانواده دراندازه های کوچک (12 میلی‌متر یا کمتر) هستند. سوسری آلمانی (سوسک آلمانی) نیز در این خانواده بزرگ قرار می‌گیرد.

3. خانواده Cryptoceridae

حشرات متعلق به این خانواده کوچک و بی‌بال بوده و معمولاً در داخل کنده‌های در حال پوسیدن یافت می‌شوند.

5. خانواده Polyphagidae

حشرات متعلق به این خانواده کوچک بوده (5 تا 25 میلی‌متر) و ازلحاظ جغرافیایی گسترش وسیعی دارند. برخی از گونه‌های آن در لانه مورچه‌ها یافت می‌شوند درحالی‌که برخی گونه‌ها در صحرا و در داخل شن‌ها زندگی می‌کنند.

خسارت و اثرات نامطلوب سوسری‌ها

سوسری‌ها و یا سوسک‌ها همه‌چیزخوار هستند و به علت تغذیه از مواد غذایی متنوع و حتی فضولات انسان با انتقال تعداد زیادی از ریز موجودات مضر به انتشار امراضی نظیر تیفوئید،جزام،اسهال خونی و غیره سبب می‌شوند.این ریز موجودات مدت طولانی در روده سوسری‌ها به سر می‌برند و درنهایت به جاندار دیگری منتقل می‌گردند.همچنین کیست‌های Entamoeba histolytica ، E. coli و Giardia intestinalis توسط محتویات روده‌ی این حشرات منتقل می‌شوند(این موجودات جزء تاژک‌داران هستند).با توجه به تحقیقات به‌عمل‌آمده حدود 7 درصد سوسری‌ها کیست E.histolytica (عامل بیماری اسهال خونی ) را منتقل می‌نمایند.
خسارت گونه‌هایی که آزادانه در طبیعت به سر می‌برند،هنوز تعیین نشده است.ولی در حال حاضر گونه‌های ساکن در منازل سوسری‌ها (سوسک‌ها) به‌صورت آفت عمومی درآمده‌اند و خسارت ناشی از آن‌ها خواه در اثر تغذیه از مواد غذایی و خواه به علت ایجاد آلودگی ازنظر سلامتی انسان به‌ویژه پس از افزایش اماکن شوفاژ دار ابعاد وسیع‌تری یافته است.این حشرات بوی نامطبوعی را روی مواد غذایی از خود باقی می‌گذارند.

مؤثرترین روش سمپاشی سوسری

بهترین روش و مؤثرترین راهکار برای مبارزه با سوسری(سوسک) مراجع به یکی از شرکت‌های سمپاشی دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت می‌باشد.در بین شرکت‌ها و مؤسسات سمپاشی ،موسسه مهندسی سمپاشی گیلان روز با دارا بودن کادری مجرب و متخصص باتجربه عملی موفق ، با ارائه ضمانت‌نامه کتبی و تضمین ریشه‌کنی کامل و بدون بازگشت آماده خدمت‌رسانی به هم‌وطنان عزیز در سرتاسر کشور عزیز اسلامی ایران می‌باشد.

با موسسه سمپاشی گیلان روز تماس بگیرید، مشاورین ما به‌صورت کاملاً رایگان شمارا در حل مشکلتان راهنمایی می‌کنند.

013.42421449-01333246430           

                                                                 09113375480-09112420192
 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سوابق کاری شرکت

نمونه هایی از عملکرد شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز

1.اداره شهرداری لاهیجان،مبارزه با جانوران موذی(موش) در نوار دور استخر و پارک بعثت

2.منطقه آزاد قشم جهت مبارزه با سگ های ولگرد

3.کارخانه کلوچه نادری (کارخانه ی نگین ناب،نادریان فرد،نگین نادری)

4.کارخانه کلوچه نوشین (شهرک صنعتی لاهیجان)

...

راههای ارتباطی

ارتباط با شرکت سمپاشیراههای ارتباطی با شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز:

تلفن شرکت سمپاشی   013-42421449

فکس شرکت سمپاشی  013-42225989

موبایل شرکت سمپاشی  09112420192

ایمیل شرکت سمپاشی  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  -  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

بخش پشتیبانی شرکت سمپاشی  ارسال تیکت به بخش پشتیبانی سایت

 

ارائه خدمات در...

شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز مفتخر است که اعلام نماید که خدمات این شرکت شامل کلیه اماکن مسکونی و تجاری از جمله منازل،رستورانها،تالارها،کارخانجات،دانشگاه ها،هتل ها،ورزشگاهها و..... را شامل میشود.

سمپاشی موفقتوجه:برای اجرای عملیات سمپاشی به جابجایی اثاثیه نیازی نمی باشد

محل قرارگیری: خانه سمپاشی سوسری