TPL_GK_LANG_IS_LOADING
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.aigk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.b3Igk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.c3igk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.d3iigk-is-103.jpglink
«
»

مبارزه با حشرات

مبارزه تخصصی با حشرات موذی

مبارزه با جانوران موذی

مبارزه با جانوران موذی

موش‌ها چه نوع جانوری هستند؟

موش
موش خانگی
طعمه گذاری موش

موش چه نوع جانوری است؟!

آیا در منزل و یا انبار مواد غذایی شما موش وجود دارد؟

آیا نحوه زادوولد موش‌ها را می‌دانید؟

آیا مهم‌ترین حیوانات شهری را می‌شناسید؟

طغیان موش‌ها چگونه است؟


نام موش خانگی به‌هیچ‌عنوان زیبنده این جانور باهوش و جنگنده نیست.هر جا که انسان پای گذاشته (جز فضا) موش خانگی با او همراه،همدم وهم سفره بوده است؛ در بستر معادن عمیق زیرزمینی،در اسکله‌ها و باراندازها،انبارها و حتی داخل یخچال‌های عظیم نگه‌دارنده مواد غذایی،همه‌جا و همه‌جا موش دیده‌شده است.از زمان اجداد غارنشین انسان‌ها،موش‌ها نیز با آن‌ها هم‌خانه بوده‌اند.
موش‌ها جزو جوندگان Rodents هستند.در انتهای پوزه خود یک جفت دندان جونده تیز دارند که هر چیز را می‌برد که همیشه مزاحم انسان بوده است.بسیاری از موش‌ها،ماه‌های تابستان را در داخل باغچه‌ها و حیاط‌ها می‌گذرانند و هوای آزاد را ترجیح می‌دهند و فقط ماه‌های سرد پاییز و زمستان را به داخل خانه می‌روند.

موش‌ها آکروبات‌بازهای ماهری هستند که از دیوار راست‌بالا می‌روند و خود را به هرکجا که می‌خواهند می‌رسانند.آنان قادرند سوراخ‌هایی در دل دیوارها حفر کنند و خود را به آن‌سوی دیوار برسانند.در گرمای خانه‌های امروزی موش‌ها قادرند که در تمام فصول سال زادوولد کنند.یک موش ماده قادر است که در سال ۸ تا ۱۰ بار زادوولد کند و هر بار ۱۰-۸ بچه به دنیا بیاورد.برای مدت سه هفته بچه‌ها از پستان مادر تغذیه می‌کنند.در هفته هشتم،بچه‌ها بالغ شده‌اند و خودشان قادر به زادوولد هستند و به همین دلیل است که انهدام کلی جمعیت موش‌ها به‌هیچ‌روی ممکن نیست.به کار بردن تله،سم و گربه فقط جمعیت آنان راکمی کاهش می‌دهد.

موش‌ها ناقل بیماری‌های خطرناک

موش‌ها قادر به حمل کنه‌هایی هستند که آنان خود می‌توانند ناقل انواع بیماری‌ها باشند.موش سیاه در قرن ۱۴ میلادی، باعث انتقال بیماری «مرگ سیاه» یا «طاعون» شد که این بیماری حدود ۵۰ میلیون نفر را در اروپا معدوم کرد.

موش مهم‌ترین حیوان شهری

به‌طورقطع موش‌ها مهم‌ترین گروه حیوانات شهری هستند که از بازمانده‌های غذایی و فضولات شهر‌ها استفاده می‌کنند.در مراکز شهری واقع در منطقه معتدله،اغلب موش قهوه‌ای Rattus norvegicus و در بندرها موش سیاه Rattus rattus یافت می‌شود.در اغلب شهر‌ها جمعیت در داخل مجاری فاضلاب‌ها متمرکز بوده و تخمین زده می‌شود که هر کیلومتر راه فاضلاب،حدود ۵۰۰ موش را در خود جای می‌دهد.اغلب موش‌ها در طول شب به سطح خیابان‌ها آمده خود را به مخازن غذایی می‌رسانند و در روز در مجاری فاضلاب‌ها پنهان می‌شوند.در اغلب شهرها بین انسان و موش‌ها تماس چندانی وجود ندارد ولی گاه تماس انسان و موش موجب بیماری لپتوسپر Leptospere می‌شود.عامل این بیماری باکتری‌هایی است که از راه ادرار موش‌ها ترشح‌شده و باعث عفونت می‌شوند.باکتری‌ها از راه‌آب آلوده وارد خراش‌های بدن می‌شوند.در حالت‌های بحرانی که بیماری یرقان نیز شیوع دارد درصد مرگ‌ومیر انسان افزایش می‌یابد.

موش‌ها و طاعون

طاعون بیماری است که اغلب مردم شیوع آن را با موش مرتبط می‌دانند.طی قرون متمادی انسان از اپیدمی طاعون رنج‌برده است و هرچند گاهی طغیان بیماری قسمت‌های وسیعی را در برگرفته است.

در اروپا اپیدمی گسترده طاعون در سال 524 میلادی در زمان امپراتور ژوستینین و نیز در سال ۱۳۴۸ میلادی اتفاق افتاد(مرگ سیاه).در آسیا در اواخر قرن ۱۹ میلادی اپیدمی وحشتناکی رخ داد و در این هنگام کشف شد که طاعون بیماری خاص جوندگان است که باکتری پستیس Pasteurella pestis عامل آن است و از یک موش به موش دیگر توسط کنه‌ها منتقل می‌شود.

انسان در اثر مجاورت با موش‌ها به این بیماری مبتلا می‌شود.کنه‌ها از موش‌ها جداشده انسان را می‌گزند و بیماری را منتقل می‌کنند.بادانشی که امروزه در اختیارداریم می‌دانیم که چرا طاعون در اروپای قرون‌وسطی به‌سرعت شیوع یافت.در آن زمان،گونه‌‌ی غالب موش در شهر‌ها موش سیاه بود و نه قهوه‌ای!موش سیاه در زمان جنگ‌های صلیبی به اروپا وارد شد و تا قرن هجدهم به‌عنوان گونه‌ی غالب در شهرها وجود داشت تا این‌که موش قهوه‌ای جانشین آن شد.به‌ظاهر موش سیاه موشی درختی در جنگل‌های حاره آسیا بود.این جانور قابلیت بالا رفتن از درخت‌ها را دارد و از طرفی قادر به مقاومت در مقابل هوای سرد نیز هست.سقف خانه‌های قرون‌وسطی در اروپا از علوفه و پوشال ساخته می‌شدند که محل مناسبی برای اقامت،فرار از سرما و زادآوری موش‌ها بود.به دلیل علاقه به گرما،موش‌ها در منازل جا خوش کردند و به‌این‌ترتیب تماس موش‌های سیاه با انسان هرروز زیادتر شد.به همین دلیل هنگامی‌که طاعون به اروپا رسید مرگ‌ومیر وحشتناکی به‌جا گذاشت.عجیب است که مردم اروپا متوجه اهمیت نقش موش‌ها در اشاعه طاعون نشده بودند.البته مردم می‌دیدند که علاوه انسان‌ها،موش‌ها نیز می‌مردند ولی علت را به گردن «بخار طاعون» می‌انداختند.همچنین آن زمان تصور می‌شد که طاعون از پوست و خز حیوانات منتقل‌شده است.طی شیوع طاعون بزرگ کلیه سگ‌ها و گربه‌ها در شهر لندن با این تصور غلط کشته شدند در حالی آنان می‌توانستند جمعیت موش‌ها را کنترل کنند.سرانجام عوامل گوناگونی موجب ریشه‌کن شدن طاعون شد.

در قرن هجدهم تغییر گونه موش‌ها از سیاه به قهوه‌ای به‌طورقطع موجب ریشه‌کن شدن طاعون شد.موش‌های قهوه‌ای در عرصه وسیع‌تری جولان می‌دهند و از غذاهای متنوع‌تری نیز استفاده می‌کنند.این موش‌ها از لوله‌ی آب،سیم‌های الکتریکی و الوار‌های ساختمانی تغذیه می‌کنند.

دندان‌تیز آنان در تمام طول زندگی رشد می‌کند و بنابراین موش‌ها باید پیوسته آن‌ها را به کار برند و بسابند.موش‌های قهوه‌ای در زیرزمین و کانال‌های فاضلاب نیز بهتر از موش‌های سیاه زندگی و رشد و نمو می‌کنند.

طغیان موش‌ها

بد نیست بدنیم که در سال ۱۹۹۳ میلادی،موش‌ها به کاخ سفید واشنگتن حمله کردند.برای کنترل موش‌ها تعداد ۱۶۵ تله‌موش در این ساختمان استفاده شد ولی این کار تأثیر چندانی نداشت.زیرا شهر واشنگتن بر روی یک مرداب زهکشی شده قرار دارد،بنابراین د راین شهر بزرگ وجود جانورانی مانند مار،حشرات،موش‌های آبی،صحرایی و خانگی عادی است.همچنین موش‌ها تاکنون چندین بار به ساختمان عظیم پارلمان انگلستان نیز هجوم برده‌اند.

طغیان هرچند سال اتفاق می‌افتد.در طبیعت،طغیان جانورانی مانند موش‌ها با افزایش جانوران شکارچی آنان مطابقت دارد برای مثال بازهای شکاری در سال طغیان جمعیت موش‌های وحشی،تعداد تخم‌های خود را افزایش می‌دهند تا از این نعمت نادر استفاده کنند.

فرصت‌طلبی به مفهوم واقعی آن!

مبارزه تخصصی با موش

اگر در منزل، انبار و یا محل کار شما هم موش‌ وجود دارد.تنها کافی است با متخصصین موسسه سمپاشی گیلان روز تماس بگیرید.متخصصین شرکت سمپاشی گیلان روز باتجربه عملی کافی در این زمینه و با استفاده از طعمه‌گذاری پیشرفته محیط شما را از وجود هرگونه موش پاک‌سازی می‌کند.

آیا می‌خواهید برای همیشه از شر موش‌ها خلاص شوید؟

کافیست با ما تماس بگیرید:

013.42421449

۰۹۱۱-۲۴۲۰۱۹۲

مشاورین شرکت سم‌پاشی گیلان روز بصورت رایگان شما را راهنمایی می‌کنند

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سوابق کاری شرکت

نمونه هایی از عملکرد شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز

1.اداره شهرداری لاهیجان،مبارزه با جانوران موذی(موش) در نوار دور استخر و پارک بعثت

2.منطقه آزاد قشم جهت مبارزه با سگ های ولگرد

3.کارخانه کلوچه نادری (کارخانه ی نگین ناب،نادریان فرد،نگین نادری)

4.کارخانه کلوچه نوشین (شهرک صنعتی لاهیجان)

...

راههای ارتباطی

ارتباط با شرکت سمپاشیراههای ارتباطی با شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز:

تلفن شرکت سمپاشی   013-42421449

فکس شرکت سمپاشی  013-42225989

موبایل شرکت سمپاشی  09112420192

ایمیل شرکت سمپاشی  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  -  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

بخش پشتیبانی شرکت سمپاشی  ارسال تیکت به بخش پشتیبانی سایت

 

ارائه خدمات در...

شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز مفتخر است که اعلام نماید که خدمات این شرکت شامل کلیه اماکن مسکونی و تجاری از جمله منازل،رستورانها،تالارها،کارخانجات،دانشگاه ها،هتل ها،ورزشگاهها و..... را شامل میشود.

سمپاشی موفقتوجه:برای اجرای عملیات سمپاشی به جابجایی اثاثیه نیازی نمی باشد