TPL_GK_LANG_IS_LOADING
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.aigk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.b3Igk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.c3igk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.d3iigk-is-103.jpglink
«
»

مبارزه با حشرات

مبارزه تخصصی با حشرات موذی

مبارزه با جانوران موذی

مبارزه با جانوران موذی

اصول صحیح سمپاشی

سمپاشی

آیا روش‌های صحیح سمپاشی را می‌دانید؟

آیا با شرایط کنترل حشرات آفت آشنایی دارید؟

ضرب‌المثل قدیمی «بهترین حشره، یک حشره مرده است». دیگر صحیح نیست.انهدام کامل حشرات عملی نیست و ضرورتی هم ندارد. قواعد مهم برای برقراری یک برنامه کنترل، تعیین سطوح زیان اقتصادی حشرات است.

کاستن جمعیت حشرات، زیر سطوح زیان اقتصادی بیهوده است زیرا با این کار،محصول به‌اندازۀ ناچیزی افزایش خواهد یافت.
متأسفانه در مورد استعمال آفت‌کش نمی‌توان به ضرب‌المثل قدیمی که می‌گوید:«اگر یک‌ذره بتواند کار مهمی انجام دهد، پس مقدار زیاد، کار خیلی مهم‌تری انجام می‌دهد».استناد کرد.

سمپاشی

 

برای موفقیت در مبارزه با حشرات، دانستن موارد زیر ضروری است:

۱. دانش طبقه‌بندی حشرات

در ایالات‌متحده آمریکا، تشخیص نادرست زنجرک چغندرقند به‌عنوان Eutettex denellus جستجوهایی را برای یافتن دشمنان طبیعی این آفت در امریکای جنوبی، مکان فرضی آن رهنمون گردید، فقط پس از تشخیص مجدد(به‌عنوان یک جنس دیگر! Circulifer ) بررسی‌های موفقیت‌آمیزی در منطقه مدیترانه انجام پذیرفت. در سال ۱۹۷۲ شیوع کرم قوزه پنبه در آریزونا نتوانست توسط حشره‌کش‌ها کنترل شود. فقط پس‌ازاینکه مشخص شد آفت مذبور کرم غنچه توتون بوده است کنترل شیمیایی با دُزهای بالاتر امکان‌پذیر گردید.

۲. روش‌های نمونه‌برداری مناسب جهت ثبت بیولوژی آفات

معمولاً نمونه‌برداری هفته‌ای یک‌بار یا دو بار انجام می‌شود. روش‌های نمونه‌برداری بر اساس اینکه تخم، لارو، شفیره یا بالغین مورد نمونه‌برداری قرار گیرند متفاوت است. روش‌های عمومی عبارت‌اند از: Sweep netting، شمارش تصادفی آفات بر روی هر گیاه، تله‌های نوری، چسبناک یا فرمونی و گاهی تخمین خسارت تغذیه‌ای.

۳. شناسایی آستانۀ اقتصادی

تلاش جهت دفع یا حذف کامل آفات بی‌نتیجه است، باصرفه‌ترین روش مدیریت، نگه‌داشتن جمعیت‌های آفات، دقیقاً زیر آستانه‌های زیان اقتصادی است. برای مثال چغندرقند، ۵۰٪ بی‌برگی ایجادشده توسط مگش چغندر را بدون پائین آمدن درصد قند در چغندر، می‌تواند تحمل کرده بطوریکه فقط ۵۰٪ محصول کاهش یابد. در غلات، برگ‌های پایین‌تر فقط ۲۰-۱۵٪ دربار آوردن غلات شرکت دارند، بنابراین مقداری خسارت به این برگ‌ها، برایشان قابل‌تحمل است. در تعیین آستانه زیان اقتصادی ممکن است عواملی از قبیل قیمت بازار – احتیاجات یا سلیقه‌های مصرف‌کنندگان و مقررات اتحادیه دخیل باشند.

علاوه بر تشخیص آستانه‌های اقتصادی، بسیاری از تولیدکنندگان، معیارهای کنترل را به طریق مناسب اقتصادی با توجه به تجزیه‌وتحلیل هزینه –سود بکار می‌برند.

۴. آگاهی به بیولوژی، اکولوژی و دشمنان طبیعی آفات

برای کنترل موفقیت‌آمیز آفات، دانستن اینکه کنترل طبیعیجمعیت آفت به چه ترتیب صورت می‌گیرد حیاتی است.این کار مستلزم مطالعۀ دشمنان طبیعی (پرادتورها و انگل‌ها) و تأثیرات عوامل زنده بر روی آفات می‌باشد.

با بنای پایه‌های مدیریت به‌صورت مذکور در بالا، می‌توانیم با توجه به تراکم جمعیت‌های گوناگون، به‌طور صحیح از روش‌های کنترلی متفاوت استفاده نمائیم. قبل از آزمایش روش‌های کنترلی حاضر، بهتر است مروری بر مفاهیم قدیمی و ماقبل مدرن شدن داشته باشیم.

روش اصولی سمپاشی و مبارزه با آفات

برای مبارزه،کنترل و سمپاشی آفات خانگی،کشاورزی و صنعتی بهترین و مطمئن‌ترین راه مراجعه به یکی از شرکت‌های سمپاشی معتبر و دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت می‌باشد. زیرا شرکت‌های مذکور با انتخاب سموم مناسب و مورد تائید وزارت بهداشت و روش‌های اصولی اقدام به مبارزه با آفات می‌پردازند.

امروزه باوجود تکنیک‌های نوین و پیشرفته مبارزه با حشرات و جانوران موذی و ورود فنّاوری‌های پیشرفته در تجهیزات سمپاشی، دیگر روش‌های شخصی و قدیمی اصلاً توصیه نمی‌شوند. متأسفانه در بسیاری از منازل، ادارات، هتل‌ها،رستوران‌ها،انبارها،کارخانه‌های صنعتی و تولیدی باوجود خطرات شدید ناشی از سمپاشی با سموم غیراستاندارد مانند مسمومیت، سرطان‌زایی، بیماری‌های ریوی و جهش‌های ژنتیکی هنوز هم مسئولین بدون مراجعه به متخصصین اقدام به سم‌پاشی می‌کنند. که به دلیل اطلاع نداشتن از نوع و ترکیب سموم، دز سم،اصول ایمنی و حفاظتی، خواص کشندگی سموم در بیشتر موارد گزارشان مسمومیت و سرطان‌زایی موجود است.

سمپاشی

سمپاشی تضمینی و بدون بازگشت

شرکت سمپاشی گیلان روز به‌منظور پیشگیری از وجود حشرات و جانوران موذی (آفات) اولویت اول آن بهسازی محیط می‌باشد و در صورت اجرای عملیات سم‌پاشی، استفاده از سموم کاملاً ایمن و دارای مجوز وزارت بهداشت و با اطلاعات کامل از نوع و ترکیب سموم است که هیچ‌گونه خطری برای انسان و موجودات غیر هدف ندارد.

توصیه مهم

کارشناسان متخصص شرکت سمپاشی گیلان روز از تمام مسئولین و هم‌وطنان عزیز خواهشمند است به‌هیچ‌وجه به استفاده شخصی از هیچ نوع سم و یا آفت‌کش اقدام نکنند و حتماً با مشورت شرکت‌های مبارزه با حشرات و جانوران موذی و متخصصین این امر که دارای مدرک حشره‌شناسی پزشکی هستند اقدام به کنترل آفات کنند.

 

بهترین راه مبارزه با ساس

بهترین راه مبارزه با ساس

 خون‌خوارترین حشره چه نام دارد؟

 

ساس تختخواب 

 

ساس یا ساس تختخواب متعلق به خانوادۀ Cimicidae می‌باشد و در انگلیسی Bed Bugs و در ایران نیز با اسامی ساس‌های رختخواب، ساس‌های تختخواب و ساس‌های خونی خوانده می‌شود و حدود ۷۰ گونه در جهان دارد.کلیۀ گونه‌ها از خون پرندگان و پستانداران می‌مکند. اصولاً این حشرات شب‌هنگام برای مکیدن خون میزبان به‌طور موقت به‌ آن نزدیک شده و در سایر اوقات در محل‌های تاریک پناهنده می‌شوند (یوزینگر، ۱۹۶۶). این گونه‌ها به علت زندگی انگلی دارای شکل بدن ویژه‌ای می‌باشند. اندازۀ بدن در این حشرات بسته به وضعیت تغذیه در آن‌ها متفاوت است و اغلب به طول ۳ تا ۶ و گاه تا ۱۰ میلی‌متر می‌رسد. بدن پهن، به شکل بیضی، معمولاً به‌رنگ قهوه‌ای، پوشیده از موهای نسبتاً متراکم و از بالا به سمت داخل فشرده است. سر عریض و چشم‌های مرکب کوچک و فاقد چشم ساده هستند. خرطوم در حالت استراحت داخل شیاری در سطح زیری قفس سینه مستقر می‌شود. بال‌های عقبی کاملاً از بین رفته‌اند وبال‌های جلوی نیز به شکل فلس‌هایی در دو طرف سپر چه مشاهده می‌شوند.پنجه‌ها ۲ تا ۳ بندی هستند.

این حشرات در محل‌های سکونت انسان به سر می‌برند و اثر بوی خاص خود به‌آسانی شناخته می‌شوند.به علت عدم قابلیت انسداد منافذ غدد بودار، ترشحات آن‌ها به‌طور مداوم به بیرون جاری می‌شود و با تعقیب بوی باقی‌مانده از آن‌ها می‌تواند به محل اختفای این حشرات پی برد.

ساس‌ها اصولاً شب فعال هستند و از قسمت‌های پوشیده نشده بدن میزبان خون می‌مکند

ساس تختخوابی

این حشرات توسط خرطوم خود در پوست بدن میزبان منافذی نزدیک به هم ایجاد می‌نمایند تا به رگ‌های خونی ظریف دسترسی پیدا کنند.انسان سوراخ شدن پوست بدن را توسط این حشرات حس نمی‌کند و تنها بااحساس خارش یا سوزش در محل مکیده شده، پی به وجود آن می‌برد و در این هنگام ممکن است انگل مدتی قبل،از آن محل دور شده باشد.همچنین در اثر لکه‌های خون باقی‌مانده در رختخواب بلافاصله به وجود آن‌ها پی برده می‌شود. خون میزبان با یک نوبت تغذیه توسط این گونه‌ها مدت طولانی در رودۀ آن‌ها باقی می‌ماند و بسته به نیاز انگل مورد مصرف قرار می‌گیرد. درصورتی‌که این حشرات جهت مکیدن خون به انسان دسترسی نداشته باشند، به انواع مختلف پرندگان و سایر پستانداران حمله‌ور می‌شوند. پوره‌ها تا شش ماه و حشرات کامل نیز تا یک سال قادرند در برابر گرسنگی مقاومت نمایند.این حشرات در صورت نیاز می‌توانند با سرعت ۱۲۵ سانتی‌متر در هر دقیقه از جایی به‌جای دیگر کوچ نمایند. مرحلۀ جنینی هشت روز و مرحلۀ پورگی هفت هفته طول می‌کشد.

تولیدمثل ساس‌

ساس‌ها به روش خاصی جفت‌گیری می‌نمایند.نر جثه‌ای کوچک‌تر از ماده دارد و از سمت راست بدن ماده روی آن استقرار می‌یابد و آلت جفت‌گیری خود را به اندام ریباگاس چهارگوش و با دیوارۀ ظریف موجود بین صفحات حلقه‌های۴ تا ۵ شکم ماده فرومی‌برد(کاریون ۱۹۶۶).عمل جفت‌گیری با سوراخ شدن دیوارۀ این محفظه توسط جنس نر و ریخته شدن اسپرم‌ها به حفرۀ عمومی بدن تحقق می‌یابد.اسپرم‌ها فعالانه به سمت تخمدان‌ها عزیمت می‌نمایند.

ماده تخم‌های خود را در دسته‌های کوچکی در شکاف اشیاء مختلف می‌چسباند و هر ماده حدود۱۰۰ تا ۲۵۰ عدد تخم‌ رها می‌کند. تخم‌ها در شرایط محیطی مساعد (هوای گرم) در ۶ تا ۸ هفته به حشره کامل تبدیل می‌شوند. حشرات کامل تا چند ماه عمر می‌کنند و ازنظر انتقال برخی از عوامل بیماری‌زا در انسان بسیار خطرناک می‌باشند. خانواده Polyctenidae از خویشاوندان نزدیک به این حشرات است و دارای اجداد مشترکی هستند.خانواده Polyctenidae انگل بیرونی خفاش‌ها می‌باشند.

مشخصات ظاهری ساس تختخواب

ساس تختخوابی Cimex lectularius L.، به‌رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز تیره و به طول ۵ میلی‌متر می‌باشد.شاخک‌ها ۴ حلقه‌ای و بدن پوشیده از مو است. این حشرات احتمالاً در دوران گذشته انگل بیرونی خفاش‌ها بود و پس از دورۀ غارنشینی به‌صورت انگل بیرونی انسان درآمده است.

ساس تختخواب در هر نوبت تغذیه قادر است دو برابر وزن بدن خود از خون میزبان بمکد

پوره‌ها در هر سن پورگی و همچنین حشره ماده قبل از تخم‌گذاری ضروری است حداقل یک نوبت از خون میزبان بمکند.تخم‌ها به شکل استوانه‌ای هستند. این حشره احتمالاً میزبان خود را از دما و بوی بدن آن می‌یابد. ساس رختخواب جزء آفات منازل،هتل‌ها،سربازخانه‌ها و سایر محال‌های مسکونی انسان به شمار می‌رود.

فعالیت ساس‌ها

ساس رختخواب

ساس حشره خون‌آشام شب

این حشرات شب فعال است و روزها داخل شکاف دیوارها،داخل تختخواب‌ها(رختخواب‌ها)، قسمت زیری لبه‌های اشیاء مختلف،زیر کاغذدیواری و سایر محل‌های مشابه مخفی می‌شود.پهن بودن بدن این حشره آن را قادر می‌سازد که در شکاف‌های بسیار کوچک پناه گیرد. این حشره توسط البسه،چمدان‌های مسافرتی یا اثاثیۀ منزل از جایی به‌جای دیگر منتقل می‌شود و یا در صورت نیاز از منزلی به منزل دیگر مهاجرت می‌نمایند.

ساس تختخواب در ایران و جهان

ساس تختخواب در سراسر ایران پراکنده است و به‌عنوان انگل بیرونی انسان محسوب می‌شود(صفوی ۱۳۶۴).
ساس C. rotundatus(= hemipterus)F، گونه‌ای گرمسیری است و در جنوب آسیا و همچنین آفریقا به‌وفور یافت می‌شود و از خون انسان می‌مکد.

گونۀ Haematosiphon inodorus Dug.، در آمریکای شمالی و مرکزی انگل بیرونی ماکیان است و دارای خرطوم درازی می‌باشد. ساس Oeciacus hirundinis (Lam.)، در مناطق پراکنش گونۀ قبلی در لانۀ پرستو به سر می‌برد.

سمپاشی ساس تختخواب

بهترین راه ریشه‌کنی ساس

اگر در منزل، هتل و مسافرخانه شما ساس وجود دارد، به شما توصیه می‌کنیم به‌صورت خودسرانه با مراجعه به سم فروشی‌ها و یا عطاری‌ها اقدام به خرید سم و یا سایر آفت‌کش‌ها ننمایید.زیرا برخی از این سموم حشره‌کش بااینکه برای نابودی و ریشه‌کنی ساس‌ها مؤثر و قدرتمند عمل می‌کنند اما برای کودکان و بزرگ‌سالان خطرناک بوده و اصلاً توصیه نمی‌شود و حتی ممکن است این حشرات را به گونه‌های مقاوم در برابر سم تبدیل کند.

بهترین راه برای مبارزه با ساس تختخوابی مراجع به یکی از شرکت‌های سم‌پاشی دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت می‌باشد.در بین شرکت‌ها و ،موسسه مهندسی سمپاشی گیلان روز با دارا بودن کادری مجرب و متخصص باتجربه عملی موفق ، با ارائه ضمانت‌نامه کتبی و تضمین ریشه‌کنی کامل و بدون بازگشت آماده خدمت‌رسانی به هم‌وطنان عزیز در سرتاسر کشور عزیز اسلامی ایران می‌باشد.

با موسسه سمپاشی گیلان روز تماس بگیرید، مشاورین ما به‌صورت کاملاً رایگان شمارا در حل مشکلتان راهنمایی می‌کنند.


                                                                                                                                                              01342421449  دفتر                      
                                                                                                                                                              09112420192

 

مؤثرترین روش سمپاشی سوسک

مؤثرترین راه نابودی سوسک

تا چه اندازه سوسک‌ها را می‌شناسید؟

در مورد ساختار بدنی سوسک‌ها چه می‌دانید؟

آیا انگل‌های سوسک‌ها می‌شناسید؟

سوسک‌ها چه عوارضی دارند؟

شناخت کلی سوسک

سوسك حمام

 

سوسک یا Cockroaches در لاتین Blatta خوانده می‌شود و به معنی فراری از نور می‌باشد.یافت شدن این‌گونه‌ از حشرات در محل‌ زندگی انسان‌ها در عصر یخبندان،نشان‌ می‌دهد که این حشرات قدیمی‌ترین حشرات شناخته‌شده می‌باشند.ازآنجایی‌که سنگواره‌هایی از سوسری یا سوسک شرقی Blatta orientalis به‌دست‌آمده که در عصر حجر همراه با انسان زندگی می‌کردند.

قدیمی‌ترین حشره جهان

مشخصات سوسک‌های امروزی در قدیمی‌ترین سنگواره‌های(شامل Protoptera) دوره‌ی کربنیفر فوقانی یافت شده‌اند،از این نوع سوسک‌ها را می‌توان قدیمی‌ترین حشرات جهان نامید.در ‌میان گونه‌های مختلف حشرات،تکامل هیچ راسته‌ای را به‌اندازه سوسک‌ها(سوسری‌ها) نمی‌توان به‌وسیله مطالعه‌ی سنگواره‌ها به‌وضوح مشخص کرد.

ظاهر شناسی سوسک‌ها (سوسری)

سوسک‌ها دارای رفتارهای اضطراب آلودی هستند و بخش اعظم این حشرات در مناطق جنگلی استوایی به سر می‌برند.از راسته Balttaria حدود ۴۰۰۰ گونه در جهان شناسایی‌شده است و تعداد گونه‌های آن هر چه به سمت دو قطب نزدیک‌تر می‌شویم، (به‌ویژه در نواحی خشک) کاهش می‌یابد.ازنظر تعداد گونه غنی‌ترین منطقه در جهان که شامل تعداد زیادی از گونه‌های بومی می‌باشد آمریکای شمالی است.

تعدادی از سوسک‌‌ها (سوسری‌ها) در دوره‌های زمین‌شناسی به دلیل خصوصیات تغذیه‌ای و سازگاری ساختمانی بدن همراه با انسان شروع به زندگی کرده‌اند.امروزه به دلیل افزایش ارتباط بین انسان‌ها تعداد زیادی از گونه‌های مختلف سوسک‌ها(سوسک‌های گرمسیری و سوسک‌های سایر مناطق آب‌وهوایی) به‌صورت گونه‌های همه‌جاگیر یا Cosmopolite درآمده‌اند.اما تعداد زیادی از این حشرات همچنان در مناطق سردسیری تنها در مناطق مسکونی زندگی می‌کنند و توانایی سپری کردن فصل زمستان را در طبیعت ندارند.

ظاهر سوسک‌ها (سوسری‌ها)

بدن سوسک‌ها به شکل بیضی پهن که از سمت بالا به داخل فشرده‌شده است می‌باشد.پوست بدن برخی از گونه‌ها به‌شدت اسکلروتینی می‌باشد که در این حالت به‌خصوص ماده‌ها فاقد بال هستند (مانند جنس Polyphaga).طول بدن سوسک‌ها از ۲ میلی‌متر (مانند گونه Attaphila fungicola Wheel) تا ۱۰ سانتی‌متر (مانند گونه‌ی Megaloblatta blaberoides Walk. موجود در آمریکای مرکزی) متفاوت است.سوسک‌های(سوسری‌های) ماده اکثراً بی‌بال هستند و رنگ بدن این حشرات معمولاً از قهوه‌ای تا سیاه متغیر بوده و در مناطق گرمسیری به‌خصوص تقلید شدید و رنگ‌آمیزی درخشنده‌تری دیده می‌شود.

تعدادی از گونه‌های زیر خانواده‌ی Perisphaerinae برای محافظت از خود اقدام به گلوله کردن بدن خود می‌کنند (مانند Hormetica).زمان فعالیت سوسک‌ها در تاریکی و شب می‌باشد و با توجه به فشرده بودن بدن سوسک‌ها که متناسب با پناهندگی آن‌ها می‌باشد روز را با مخفی شدن در داخل شکاف و شیار‌ها ونیز زیر اجسام سپری می‌کنند.لازم به ذکر است که سوسک‌ها دارای اندام تولید صدا و شنوایی نیستند.

سوسك آلماني

ساختمان بدن سوسک‌ها

سر

سر سه‌گوش یا نسبتاً گرد و به شکل اورتوگنات یا هیپوگنات می‌باشد.سر در زیر پیش گرده پنهان‌شده و قادر است آزادانه حرکت کند.در هر دو طرف سر یک عدد چشم مرکب به شکل لوبیا قرار دارد که در نرها اغلب از ۳۰۰۰ و در ماده‌ها از ۲۰۰۰ اماتیدی تشکیل می‌شود.

قفس سینه

قفس سینه از سه حلقه‌ی کم‌تحرک تشکیل‌شده است و عرضش همواره بیش از طول آن می‌باشد.قفس سینه دارای حاشیه‌ای شفاف می‌باشد و فاقد زائده‌های جانبی یا پَراگرده () است.پیش قفس سینه کوچک‌تر از سایر حلقه‌های قفس سینه است ولی به علت رشد زیاده از حد پیش گرده،در منظره از بالا پیش گرده به‌صورت درشت‌ترین بخش قفس سینه مشاهده می‌شود.

بال‌ها

تعداد زیادی از گونه‌ها به‌ویژه در نرها دارای بال‌های رشد یافته هستند و در برخی از آن‌ها بال‌ها کوچک‌تر یا به شکل فلس می‌باشند و یا این‌که به‌ویژه در ماده‌ها کاملاً ناپدید می‌باشند.بال‌ها پوست مانند،کیتینی و رگ‌بندی آن‌ها نسبتاً مشخص می‌باشد.بال‌های سوسک‌ها (سوسری‌ها) در صورت رشد کافی در سطح پشتی شکم به سمت عقب امتداد می‌یابند.بال جلوی سمت راست در زیر بال جلوی سمت چپ قرار می‌گیرد.بال‌های عقبی غشایی و همانند بادبزنی تا می‌خورند و زیر بال‌های جلویی مستقر می‌شوند.ناحیه آنال در بال جلوی رشد یافته است.در گونه‌هایی که بال‌ها به‌خوبی رشد یافته باشند،به‌ندرت پرواز مشاهده می‌شود.ولی هنگام جهیدن یا سقوط از بلندی،این حشرات از بال‌ها به‌عنوان چتر استفاده می‌کنند.

سمپاشی سوسک

دونده‌های سریع

پاها

سوسک‌ها یا سوسری‌ها دونده‌های بسیار سریعی می‌باشند.پاها معمولاً دراز،ظریف و طول آن‌ها به ترتیب از جلو به عقب افزایش می‌یابد.در گونه‌هایی که در لانه‌ی مورچه‌ها زندگی می‌کنند،پاها بسیار کوتاه می‌باشند.پاهای سوسک‌ها مجهز به خارهایی به اشکال مختلف هستند.

شکم

شکم در سراسر عرض آن و به‌طور کامل به قفس سینه وصل شده است و در مقایسه با آن تحرک کمتری دارد.شکم معمولاً از حلقه تشکیل می‌شود و اولین حلقه‌ی آن همواره کوچک‌تر یا به‌عبارت‌دیگر تنها نیم حلقه‌ی پشتی آن مشخص می‌باشد و نیم حلقه شکمی نیز به‌صورت صفحه‌ی کوچکی مشاهده می‌شود(مانند جنس Blatta).این استرنوم گاه به‌کلی ناپدید می‌گردد(مانند جنس Blattella) در برخی از گونه‌ها دومین حلقه شکمی در امتداد طولی توسط برآمدگی‌هایی به سه قطعه جدا می‌شود.در حشرات نر در حلقه‌های ۱ تا ۷ و در ماده‌ها نیز در حلقه ۱ تا ۶ شکم هیچ‌گونه تغییری حاصل نشده است ولی نیم حلقه‌های پشتی ۹ و ۸ در هردو جنس نر و ماده به شکل حلقه‌ای باریک و کوچک درآمده‌اند و اغلب قسمتی از آن و گاه به‌طور کامل در زیر هفتمین نیم حلقه‌ی پشتی شکم قرار می‌گیرد.

اندام‌های تناسلی سوسک‌ها

اندام‌های تناسلی سوسک‌ها شباهت زیادی به شیخک‌ها دارد.در این حشرات پوست بدن به‌شدت کیتینی است و به‌ویژه در جنس Polyphaga که در محل‌های خشک زندگی می‌کنند،کاملاً به‌صورت غیرقابل نفوذ درآمده است.پوست بدن همانند سایر حشرات از سه لایه اصلی تشکیل می‌شود.رنگ اغلب آن‌ها از قهوه‌ای مایل به زرد روشن تا سیاه متغیر است و در مناطق گرمسیری گونه‌هایی به رنگ‌های دیگر مشاهده می‌شوند.در سطح بدن نقاط فرورفته و در برخی از آن‌ها موهایی به اشکال مختلف یافت می‌شود.

انگل در سوسک (سوسری)

در روده‌ی سوسک (سوسری)جانداران تک‌سلولی زیادی مشاهده می‌شود که قسمتی از آن‌ها انگل و قسمتی دیگر نیز همزی (Symbionte)می‌باشد.همزی‌ها سلولز را به دکستروز تجزیه می‌کنند.در روده‌ی سوسک‌ها علاوه بر باکتری‌های زیان‌آور نماتد‌ها و چندگونه از مگس‌ها ،زنبور‌ها و سخت بالپوشان به‌عنوان انگل تخم‌ها مشخص‌شده‌اند.

عوارض سوسک‌ها

این حشرات همه‌چیزخوار هستند یعنی از مواد غذایی متنوع و حتی فضولات انسان تغذیه می‌کنند به همین خاطر چون تعداد زیادی از موجودات ریز مضری را انتقال می‌دهند باعث انتشار بیماری‌های مانند تیفوئید،جزام،اسهال خونی و غیره سبب می‌شوند. با تحقیقات صورت گرفته این نتیجه حاصل‌شده است که حدود ۷ درصد سوسک‌ها کیست E.histolyticaکه عامل بیماری اسهال خونی است را منتقل می‌کنند.این موجودات ریز مدت زیادی در روده‌ی سوسک‌ها زندگی کرده و به موجود دیگری منتقل می‌شوند.
گونه‌های این حشرات که در منازل مسکونی حضور دارند به‌صورت آفت عمومی درآمده که خسارت ناشی از آن‌ها ابعاد وسیعی پیداکرده است.سوسک‌ها معمولاً کسی را گاز نمی‌گیرند اما مواردی از گازگرفتگی نوزادان و افراد ناتوان را که گاهی به‌صورت زخم‌های سطحی و عفونی می‌شوند دیده‌شده است.

سوسک‌ها بوی نامطبوعی را بر روی مواد غذایی از خود برجای می‌گذارند

مؤثرترین روش مبارزه و سمپاشی سوسک

بهترین روش و مؤثرترین راهکار برای مبارزه باسوسک(سوسری) مراجع به یکی از شرکت‌های سمپاشی دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت می‌باشد.در بین شرکت‌ها و مؤسسات سمپاشی ،موسسه مهندسی سمپاشی گیلان روز با دارا بودن کادری مجرب و متخصص باتجربه عملی موفق ، با ارائه ضمانت‌نامه کتبی و تضمین ریشه‌کنی کامل و بدون بازگشت آماده خدمت‌رسانی به هم‌وطنان عزیز در سرتاسر کشور عزیز اسلامی ایران می‌باشد.

توجه:استفاده خودسرانه از مواد شیمیایی برای سمپاشی یا کنترل سوسک‌ها ممکن است نتیجه معکوس بدهد

با ما تماس بگیرید مشاورین ما به‌صورت کاملاً رایگان شمارا در حل مشکلتان راهنمایی می‌کنند

۰13.42421449 لاهیجان           رشت  01333246430

۰۹۱۱-۲۴۲۰۱۹۲                                09113375480

 

موثرترین روش سمپاشی سوسری

سمپاشی سوسری یا سوسک

سوسری‌ها یا سوسک‌ها که از راسته Blattodea یا Blattaria حشراتی هستند با بدن پهن، کوچک تا خیلی بزرگ، عموماً تیره‌رنگ، برخی گونه‌های متعلق به مناطق گرمسیری بارنگ روشن، قطعات دهانی از نوع جونده، چشم‌های مرکب خوب رشد کرده، عده‌ای دارای دو عدد چشم ساده، در برخی گونه‌ها به‌جای چشم ساده ناحیه‌ای به رنگ روشن و بنام فنسترا وجود دارد که به سیستم عصبی متصل است، دارای شاخک بلند و نخی، بال جلو به‌صورت بال پوش مانند یا تگمینا درآمده و بال عقب غشایی و بزرگ‌تر از بال جلو با ناحیه‌ی آنال رشد کرده، پاها از نوع دونده و دارای پیش‌ران بزرگ، نرها دارای یک جفت استیله روی‌بند شکم، در ماده‌ها تخم ریز تحلیل رفته و توسط استرنیت هفت شکمی پوشانده شده، با سرسی‌ها مشخص، سینه به‌شدت فشرده و پهن‌شده، پیش قفسه سینه بزرگ که سر را می‌پوشاند.

سوسریها

زیست‌شناسی سوسک یا سوسری

سوسری‌ها یا سوسک‌ها معمولاً در نواحی گرمسیری یافت می‌شوند ولی برخی از گونه‌های آن در نواحی معتدل نیز وجود دارند. این حشرات عموماً همه‌چیزخوار هستند و خصوصاً از مواد حیوانی و گیاهی در حال تجزیه، تغذیه می‌کنند. برخی گونه مانند cryptocercus spp از چوب‌های خشک تغذیه می‌کنند و قادر هستند مواد سلولزی را به‌وسیله آنزیم سلولازی که توسط تک‌یاخته‌های همزیست تولید می‌شود، هضم کنند. این حشرات در پوشش‌های گیاهی کم تراکم، مواد گیاهی پوسیده و داخل یا خارج خاک یافت می‌شوند. البته برخی گونه‌ها در غارها و جاهای تاریک زندگی می‌کنند و تعداد اندکی نیز در لانه مورچه‌ها وجود دارند. سوسری‌ها دونده‌های سریعی هستند و برای گریز از شکارگرهایشان به‌جای پرواز معمولاً به این توانایی‌شان وابسته‌اند.
سوسری Gromphadrohina Protentosa زمانی که مورد تهدید قرار می‌گیرد، توسط سوراخ‌های تنفسی صدای خاصی شبیه به هیس تولید می‌کند. این حشرات بیشتر فعالیت شبانه دارند و در دوره کربونیفر فوقانی (حدود 320 میلیون سال پیش) به‌عنوان یک گروه مجزا توسعه‌یافته‌اند.

سوسری

سوسری‌ها رشد همی متابول دارند. عده‌ای از آن‌ها تخمزا و برخی زنده زا-تخمزا هستند و تعداد اندکی زنده‌زا هستند. در گونه‌های تخم‌گذار، تخم‌ها در داخل یک کیسه تخم قرار داده می‌شوند و گاها مانند سوسری آمریکایی یا سوسک آمریکایی (Periplaneta Americana) روی مواد مختلف آن‌ها را می‌چسبانند. این حشرات از آفات خانگی بشمار می‌آیند که از مواد غذایی مختلف تغذیه می‌کنند. مهم‌ترین مسائل در مورد آن‌ها، آلودگی، مسائل بهداشتی مانند تولید بوهای نامطبوع. جلب شدن آن‌ها به زباله، فضولات و بالاخره مواد غذایی مورد مصرف انسان می‌باشد.

گونه‌های خانگی یا گونه‌هایی که در منازل عمومیت دارند عبارت‌اند از:

1. سوسری آمریکایی یا سوسک آمریکایی (Periplaneta Americana)
2. سوسری آلمانی یا سوسک آلمانی (Blattella Germanica)
3. سوسری شرقی یا سوسک شرقی (blatta orientalis)

مشکلات بهداشتی سوسری‌ها

برخی از گونه‌های سوسری‌ها یا سوسک‌ها ناقل بیماری‌زا نیز هستند که در این زمینه اعتقاد بر این است که اهمیت این حشرات ازنظر بهداشتی معادل مگس خانگی می‌باشد. شاید فعالیت شبانه و نیز رفتارهای مخفیانه آن‌ها مهم‌ترین علتی باشد که باعث شده این توانایی آن‌ها قبلاً موردتوجه قرار نگرفته است. سوسری‌ها از برخی جهات شبیه شیخکها (Mantodea) هستند ازاین‌رو برخی محققین این دو راسته را در راسته‌ای تحت عنوان Dictyoptera قرار می‌دهند. عده‌ای نیز راسته Dictyoptera را زیر راسته‌ای از راست‌بالان می‌دانند درنتیجه راسته‌های Blattaria و Mantodea را به‌عنوان در این زیر راسته قرار می‌دهند.

مهم‌ترین خانواده‌های راسته سوسری یا سوسک:

1. خانواده Blaberidae

این خانواده شامل گونه‌هایی هست که در نواحی گرمسیری یافت می‌شوند. برخی از آن‌ها اندازه‌های بزرگ (بیش از 50 میلی‌متر) داشته و قادر به تولید صدا هستند، همچنین قادر به تولید بوهای دورکننده هستند.

2. خانواده Balttellidae

سوسری‌های متعلق به این خانواده دراندازه های کوچک (12 میلی‌متر یا کمتر) هستند. سوسری آلمانی (سوسک آلمانی) نیز در این خانواده بزرگ قرار می‌گیرد.

3. خانواده Cryptoceridae

حشرات متعلق به این خانواده کوچک و بی‌بال بوده و معمولاً در داخل کنده‌های در حال پوسیدن یافت می‌شوند.

5. خانواده Polyphagidae

حشرات متعلق به این خانواده کوچک بوده (5 تا 25 میلی‌متر) و ازلحاظ جغرافیایی گسترش وسیعی دارند. برخی از گونه‌های آن در لانه مورچه‌ها یافت می‌شوند درحالی‌که برخی گونه‌ها در صحرا و در داخل شن‌ها زندگی می‌کنند.

سوسری

خسارت و اثرات نامطلوب سوسری‌ها

سوسری‌ها و یا سوسک‌ها همه‌چیزخوار هستند و به علت تغذیه از مواد غذایی متنوع و حتی فضولات انسان با انتقال تعداد زیادی از ریز موجودات مضر به انتشار امراضی نظیر تیفوئید،جزام،اسهال خونی و غیره سبب می‌شوند.این ریز موجودات مدت طولانی در روده سوسری‌ها به سر می‌برند و درنهایت به جاندار دیگری منتقل می‌گردند.همچنین کیست‌های Entamoeba histolytica ، E. coli و Giardia intestinalis توسط محتویات روده‌ی این حشرات منتقل می‌شوند(این موجودات جزء تاژک‌داران هستند).با توجه به تحقیقات به‌عمل‌آمده حدود 7 درصد سوسری‌ها کیست E.histolytica (عامل بیماری اسهال خونی ) را منتقل می‌نمایند.
خسارت گونه‌هایی که آزادانه در طبیعت به سر می‌برند،هنوز تعیین نشده است.ولی در حال حاضر گونه‌های ساکن در منازل سوسری‌ها (سوسک‌ها) به‌صورت آفت عمومی درآمده‌اند و خسارت ناشی از آن‌ها خواه در اثر تغذیه از مواد غذایی و خواه به علت ایجاد آلودگی ازنظر سلامتی انسان به‌ویژه پس از افزایش اماکن شوفاژ دار ابعاد وسیع‌تری یافته است.این حشرات بوی نامطبوعی را روی مواد غذایی از خود باقی می‌گذارند.

سمپاشی سوسری یا سوسک

مؤثرترین روش سمپاشی سوسری

بهترین روش و مؤثرترین راهکار برای مبارزه با سوسری(سوسک) مراجع به یکی از شرکت‌های سمپاشی دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت می‌باشد.در بین شرکت‌ها و مؤسسات سمپاشی ،موسسه مهندسی سمپاشی گیلان روز با دارا بودن کادری مجرب و متخصص باتجربه عملی موفق ، با ارائه ضمانت‌نامه کتبی و تضمین ریشه‌کنی کامل و بدون بازگشت آماده خدمت‌رسانی به هم‌وطنان عزیز در سرتاسر کشور عزیز اسلامی ایران می‌باشد.

با موسسه سمپاشی گیلان روز تماس بگیرید، مشاورین ما به‌صورت کاملاً رایگان شمارا در حل مشکلتان راهنمایی می‌کنند.

013.42421449-01333246430           

                                                                 09113375480-09112420192
 

 

راه‌های مؤثر سمپاشی حشرات موذی

آیا برای مبارزه و خلاص شدن از شر حشرات موذی دچار مشکل هستید؟

آیا در خانه خود از دست سوسک (سوسری)،شپش،ساس،ساس تختخواب،کک ومورچه کلافه شده‌اید؟

آیا در کارخانه و شرکت خود از آفات انباری و صنعتی رنج می برید؟

آیا در هتل و رستوران شما موش وجود دارد؟ 


امروزه با پیشرفت فنّاوری و روی کار آمدن شرکت‌های سمپاشی و مبارزه با آفات خانگی، صنعتی، حشرات و جوندگان موذی، مبارزه و ریشه‌کنی حشرات و جانوران موذی دیگر امری بعید و دور از انتظار نیست. ازآنجایی‌که شرکت‌های سم‌پاشی و مبارزه با حشرات موذی و جوندگان بعد از گذشتن از مراحل مختلف اداری، آزمون‌های تخصصی و گرفتن مجوزهای مرتبط با این حرفه از ارگان‌هایی مثل وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی اجازه انجام عملیات دفع آفات را کسب کرده و وارد عمل می‌شوند. بنابراین نتیجه به‌دست‌آمده از مراجع به چنین شرکت‌هایی، ریشه‌کنی و نابودی صد در صد و تضمینی را به همراه دارد. 

در میان شرکت‌های سم‌پاشی،شرکت سمپاشی گیلان روز با داشتن کادری مجرب و نیروهای اجرایی زبده و متخصص و کارشناسان بهداشت محیط و گیاه‌شناسی پزشکی خبره که بیش از 30 سال سابقه‌ی کار در مراکز بهداشتی را دارند به‌صورت صددرصد تضمینی همراه با تعهد کتبی در زمینه‌های مبارزه و سمپاشی حشرات موذی ازجمله سمپاشی انواع سوسک (سوسک حمام،سوسک آشپزخانه،سوسک ریز آشپزخانه‌های صنعتی و..)،ساس(ساس تختخواب)، شپش،کک،مورچه،موریانه،مگس و دراکولا و همچنین طعمه‌گذاری و مبارزه تخصصی با سگ و گربه‌های ولگرد،موش،خفاش،مار و ... آماده عقد قرارداد با منازل ،کارخانجات،شرکت‌ها ،رستوران‌ها،هتل‌ها،ارگان‌های دولتی و با ضمانت‌نامه کتبی و عالی‌ترین سموم خارجی و مورد تأیید وزارت بهداشت می‌باشد.

شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز با شماره ثبت 1565 و با مجوز رسمی از وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمان گیلان به شماره( 3/ ب/113 /777) با دارا بودن کادری مجرب و امکانات پیشرفته آماده خدمت‌رسانی به هم‌وطنان عزیز می‌باشد.

متخصصین شرکت سمپاشی گیلان روز با بهره گیری از دانش خود در خصوص سم شناسی و بیولوژی حشرات و نحوه اثر آفات بهداشتی بر سلامت انسانها اقدام به سمپاشی تضمینی و اصولی محیط می پردازد.با اولین تماس شما مشاورین ما با مشاوره رایگان شما را راهنمایی کرده و در اسرع وقت مشکل شما را رفع خواهند کرد.

 

 تلفن:              013.42421449
فکس:              013.42225989
موبایل:              09112420192

 

سمپاشی تضمینی

اگر شما هم نیازمند سمپاشی و یا طعمه گذاری و مبارزه با آفات خانگی، صنعتی و انباری هستید عجله نکنید!!! لازم است چند نکته مهم را بدانید:

آیا به سلامت خود و خانواده خود علاقه مند هستید؟

آیا بهترین راه مبارزه با حشرات موذی را می دانید؟

آیا می‌دانید استفاده از سموم نباتی خطرناک چه پیامدهای خطرناکی برای شما و خانواده‌تان دارد؟

امروزه با ازدیاد جمعیت در اکثر شهرها به‌تبع آن افزایش میزان زباله خشک و تر، مشکلات بهداشتی مربوط به حشرات موذی و جوندگان مضر و تولیدمثل و انتشار آن‌ها افزایش قابل‌ملاحظه‌ای داشته است. دراین‌بین حشرات و جوندگان موذی مانند سوسک حمام (سوسری آمریکایی)، سوسک ریز (سوسری آلمانی)، مگس و انواع موش و رات؛ که از طرق مختلف مانند لوله‌کشی فاضلاب شهری و محل‌های دفع زباله وارد منازل، هتل‌ها، رستوران‌ها و سایر اماکن عمومی و شخصی می‌شوند. اهمیت بهداشت در جامعه بشری را امری حیاتی کرده است که اجتناب از آن باعث بروز انواع بیماری‌های حاد و مزمن در جامعه می شود.

سمپاشی تخصصی

در همین راستا شرکت سم‌پاشی گیلان روز با عنایت به خداوند متعال و حمایت شما هم‌میهنان عزیز، با ربع قرن تجربه در امور مبارزه با حشرات و جوندگان موذی در اماکن عمومی و خانگی با متدهای نوین و منحصربه‌فرد قدم‌های بسیار مفیدی برداشته است که شمارا دعوت به بررسی آن می‌نماید.

اکنون دیگر باوجود تکنیک‌های نوین و پیشرفته مبارزه با حشرات و جانوران موذی و ورود فنّاوری‌های پیشرفته در تجهیزات سم‌پاشی ، دیگر روش‌های شخصی و قدیمی اصلاً توصیه نمی‌شوند. در بسیاری از منازل، ادارات، هتل‌ها،رستوران‌ها،انبارها،کارخانه‌های صنعتی و تولیدی باوجود خطرات شدید ناشی از سمپاشی با سموم غیراستاندارد مانند مسمومیت، سرطان‌زایی، بیماری‌های ریوی و جهش‌های ژنتیکی هنوز هم مسئولین بدون مراجعه به متخصصین اقدام به سم‌پاشی می‌کنند. که به دلیل اطلاع نداشتن از نوع و ترکیب سموم، دز سم،اصول ایمنی و حفاظتی، خواص کشندگی سموم در بیشتر موارد گزارشان مسمومیت و سرطان‌زایی موجود است.

مباارزه تخصصی با جانوران موذی

ازاین‌رو اولویت شرکت سم‌پاشی گیلان روز تا حد امکان پیشنهادهای بهسازی محیط است و در صورت اجرای عملیات سم‌پاشی، استفاده از سموم کاملاً ایمن و دارای مجوز وزارت بهداشت و با اطلاعات کامل از نوع و ترکیب سموم است که هیچ‌گونه خطری برای انسان و موجودات غیر هدف ندارد. کارشناسان متخصص شرکت سم‌پاشی گیلان روز از تمام مسئولین و هم‌وطنان عزیز خواهشمند است به‌هیچ‌وجه به استفاده شخصی از هیچ نوع سم و یا آفت‌کش اقدام نکنند و حتماً با مشورت شرکت‌های مبارزه با حشرات و جانوران موذی و متخصصین این امر که دارای مدرک حشره‌شناسی پزشکی هستند اقدام به کنترل آفات کنند.

 

 

 

سوابق کاری شرکت

نمونه هایی از عملکرد شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز

1.اداره شهرداری لاهیجان،مبارزه با جانوران موذی(موش) در نوار دور استخر و پارک بعثت

2.منطقه آزاد قشم جهت مبارزه با سگ های ولگرد

3.کارخانه کلوچه نادری (کارخانه ی نگین ناب،نادریان فرد،نگین نادری)

4.کارخانه کلوچه نوشین (شهرک صنعتی لاهیجان)

...

راههای ارتباطی

ارتباط با شرکت سمپاشیراههای ارتباطی با شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز:

تلفن شرکت سمپاشی   013-42421449

فکس شرکت سمپاشی  013-42225989

موبایل شرکت سمپاشی  09112420192

ایمیل شرکت سمپاشی  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  -  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

بخش پشتیبانی شرکت سمپاشی  ارسال تیکت به بخش پشتیبانی سایت

 

ارائه خدمات در...

شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز مفتخر است که اعلام نماید که خدمات این شرکت شامل کلیه اماکن مسکونی و تجاری از جمله منازل،رستورانها،تالارها،کارخانجات،دانشگاه ها،هتل ها،ورزشگاهها و..... را شامل میشود.

سمپاشی موفقتوجه:برای اجرای عملیات سمپاشی به جابجایی اثاثیه نیازی نمی باشد

محل قرارگیری: خانه سمپاشی