TPL_GK_LANG_IS_LOADING
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.aigk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.b3Igk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.c3igk-is-103.jpglink
http://www.guilanerooz.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.slideshow.d3iigk-is-103.jpglink
«
»

مبارزه با حشرات

مبارزه تخصصی با حشرات موذی

مبارزه با جانوران موذی

مبارزه با جانوران موذی

سوسک‌های چرخنده

سوسک‌های چرخنده (Gyrinidae)

Whirligig beetles

سوسک‌های چرخنده چه نوع سوسکی هسنتد؟

این حشرات در کجا زندگی می‌کنند؟

 

سوسک چرخنده

 

مهمترین مشخصه سوسک‌های چرخنده، تقسیم شدن چشم‌های مرکب به دو قسمت می‌باشد که موجب شده این حشرات دارای دو جفت چشم مرکب شوند که درحشرات این حالت منحصر به‌فرد است. این حالت امکان مشاهدۀ سطح و زیر آب را بطور همزمان ممکن می‌سازد. در این حشرات پاهای جلو بلند است د رحالی که پاهای وسط و عقب کوتاه و پهن هستند. بدن حشرات بالغ مسطح، کشیده و تخم مرغی شکل است و به رنگ تیره یا سبز براق دیده می‌شود. این سوسک‌ها برای تامین نیازهای تنفسی بطور منظم به سطح آب می‌آیند، همچنین شناگر‌های خوبی هستند.

حشرات بالغ در رودخانه‌ها، نهرها، حوض‌ها، دریاچه‌ها و کنار سواحل به صورت دسته جمعی دیده می‌شوند. این سوسک‌ها از یک نوع سیستم صوتی برای جستجو در زیر آب استفاده می‌کنند. حشرات بالغ آن‌ها از مواد گیاهی و حیوانی در حال پوسیدن تغذیه می‌کنند در حالی که لارو آن‌ها شکارگر هستند.

سوسک چرخنده

 

برای سمپاشی و ریشه‌کنی تخصصی و تضمینی سوسک چرخنده تنها کافی است با متخصصین موسسه سمپاشی گیلان روز تماس بگیرد.

راه‌های ارتباطی شرکت سم‌ پاشی گیلان روز

تلفن : ۰۱۴۱.۴۲۲۱۴۴۹

همراه : ۰۹۱۱.۲۴۲۰۱۹۲

دورنگار : ۰۱۴۱.۲۲۲۵۹۵۸

ایمیل : این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

            این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید   

سوسک‌های خاکزی

سوسک‌های خاکزی (Carabidae)

 سوسک‌های خاکزی چه نوع سوسکی هستند؟

   این حشرات از چه چیز تغذیه می‌کنند؟

      زمان فعالیت این سوسک‌ها چه وقت است؟

سوسک خاکزی

گونه‌های متعلق به این خانواده بزرگ بوده و اغلب به رنگ تیره دیده می‌شوند و یا حداقل قسمتی از بدنشان تیره‌رنگ است. این سوسک‌ها پاهای بلند و براق و بالپوش مخطط دارند.شاخک نخی یا تسبیحی در آن‌ها بین چشم مرکب و آرواره بالا واقع‌شده است. در عده‌ای بالپوش‌ها به همدیگر چسبیده‌اند.این سوسک‌ها خصوصاً در خاک به‌وفور یافت می‌شوند و ازلحاظ تغذیه‌ای شکارگر، پوسیده خوار یا همه‌چیزخوار هستند، ولی بعضی گونه‌ها گیاهخوار هستند که این رفتار در این سوسک‌ها حالت ثانویه دارد.

سوسک

اکثر گونه‌ها فعالیت شبانه دارند.از این خانواده می‌توان به Zabrus tenebrioides اشاره کرد که از جوانه‌های گندم قبل از مرحله پنجه‌زنی تغذیه کرده و بدان خسارت می‌زند.از جنس‌های مهم شکارگر این خانواده می‌توان Calosoma اشاره کرد.

سوسک‌های ببری که قبلاً بانام Cicindellidae شناخته می‌شدند امروزه در خانواده‌ی Carabidae قرار می‌گیرند. اکثر این سوسک‌ها‌ی رنگ آبی یا سبز با جلای فلزی دارند. در آن‌ها پیش قفس سینه باریک‌تر از قاعده‌ی بالپوش‌هاست و قسمت انتهایی بالپوش‌ها عموماً پهن‌تر است.

سوسک ببری

چشم‌های مرکب بزرگ و برجسته و آرواره‌های داسی شکل و بلند دارند.پاهای ‌آن‌ها نسبتاً بلند و کشیده است. حشرات بالغ و لاروهای آن‌ها شکارگر هستند و قادرند آرواره‌های بلندشان را در بدن شکار فروببرند. به دلیل مشخصات فوق و رنگ‌آمیزی بدن بانام عمومی «سوسک‌های ببری» خوانده می‌شوند.لارو آن‌ها در خاک‌های سنگین سوراخ‌هایی به‌صورت عمودی و قیف مانند ایجاد می‌کنند و زمانی که شکار از کنار آن عبور می‌کند توسط لارو شکار می‌شود. درصورتی‌که شکار بزرگ و یا فعال باشد، این لارو‌ها به دلیل وجود یک زائده‌ی شاخی روی نیم حلقه‌ی پشتی بند پنج شکم، درون گودال گیرکرده و مانع از بیرون کشیده شدن لارو می‌شود.حشرات بالغ آن‌ها قادرند به‌سرعت بدوند و سریعاً پرواز کنند و غالباً در مناطق شنی و آفتاب‌گیر یافت می‌شوند. از این خانواده می‌توان به سوسک Cicindella campestris اشاره کرد که رنگ سبز براق یا لکه‌های سفید دارد.

برای سمپاشی و ریشه‌کنی تخصصی و تضمینی سوسک‌های خاکزی تنها کافی است با متخصصین موسسه سمپاشی گیلان روز تماس بگیرد.

راه‌های ارتباطی شرکت سم‌پاشی گیلان روز

تلفن : ۰۱۴۱.۴۲۲۱۴۴۹

همراه : ۰۹۱۱.۲۴۲۰۱۹۲

دورنگار : ۰۱۴۱.۲۲۲۵۹۵۸

ایمیل : این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

        این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

 

سوسک‌های شکارگر غواص

سوسک‌های شکارگر غواص

Dytiscidae

سوسک شکارگر غواص

 

پای عقب دراین سوسک‌های آبزی کاملاً پهن بوده و دارای موهای حاشیه‌ای می‌باشد. بدن آن‌ها کشیده و تخم‌مرغی شکل و سطح پشتی و شکمی محدب است. شکل خاصی بدن آن‌ها باعث می‌شود در مقابل جریان آب مقاومت زیاد ایجاد نکند. این سوسک‌ها شاخک نخی و بدن تیره یا قهوه‌ای با لکه‌های زردرنگ دارند. این شکارگرها در حوض‌ها، دریاچه‌ها، نهرهایی که جریان کندی دارند و آب‌هایی که حاوی گیاهان آبزی و بندپایان کوچک به‌عنوان شکار می‌باشند، به فراوانی یافت می‌شوند. این سوسک‌ها برای تبادلات گازی حباب هوا را زیر بالپوش‌هایشان ذخیره کرده و مورداستفاده قرار می‌دهند و در هنگام لزوم، جهت تعویض آن دوباره به سطح آب برمی‌گردند.

سوسک شکارگر غواص

برای سمپاشی و ریشه‌کنی تخصصی و تضمینی سوسک‌های شکارگر غواص تنها کافی است با متخصصین موسسه سمپاشی گیلان روز تماس بگیرد.

راه‌های ارتباطی شرکت سم‌پاشی گیلان روز

تلفن : ۰۱۴۱.۴۲۲۱۴۴۹

همراه : ۰۹۱۱.۲۴۲۰۱۹۲

دورنگار : ۰۱۴۱.۲۲۲۵۹۵۸

ایمیل : این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

        این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

سوسک

سوسک‌ها یا سخت بال پوشان

مشخصات ظاهری

حشراتی ریز تا خیلی بزرگ،عموماً با بدن سختی،قطعات دهانی جونده و عموماً دهان جلو ولی برخی دهان زیر،لاروها با قطعات دهانی جونده،در حشرات بالغ چشم مرکب ممکن است وجود نداشته باشد،عموماً بدون چشم ساده ولی در برخی گروه‌ها با یک یا دو عدد چشم ساده،شاخک به اشکال مختلف دیده می‌شود و در لاروها معمولاً کوچک است.شاخک چماقی شکل (Clubbed) در این حشرات به چهار شکل زیر ممکن است دیده شود:

۱. Clavate که در آن بندهای انتهایی به‌تدریج بزرگ‌شده‌اند.

۲. Capitate که در آن بندهای انتهایی به‌طور ناگهانی بزرگ‌شده‌اند.

۳. Lamellate که در آن بندهای انتهایی در یک‌طرف پهن‌شده و ایجاد صفحات گرد یا بیضوی یک‌طرفه نموده‌اند و شاخک حالت نامتقارن دارد.

۴. Flabellate که در آن بندهای انتهایی به‌صورت زوائد بلند،ظریف و موازی هم و زبانه مانند کشیده شده‌اند.

سوسک

بال جلو سخت بوده و بال پوش (Elytra) نامیده می‌شود که وظیفه محافظت از بال عقب را در هنگام استراحت بر عهده دارد،گوشه‌های جلویی – جانبی آن Humeri نامیده می‌شود،در برخی از آن‌ها بال پوش‌ها به همدیگر جوش‌خورده و قادر به پرواز نیستند و تعداد معدودی بی‌بال هستند.طرفین پیش قفس سینه ممکن است لبه‌دار (Margined) یا گرد (Rounded) باشد.همچنین شیارهای متعددی در ناحیه سینه سوسک‌ها وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها Notopleural suture می‌باشد که در زیر راسته‌های Adephaga،Myxophaga و خانواده Cupedidae وجود دارد.همچنین شیار Prosternal که در سینه اول Propleura و Prosternum را از هم تفکیک می‌کند.

پاها عموماً از نوع دونده ولی عده‌ای برای شنا، جهیدن یا کندن سازگاری یافته، تعداد بند پنجه متغیر بوده و ارزش تاکسونومیکی دارد.پیش‌ران در این حشرات به اشکال مختلف کروی (Globose)، گرد (Rounded)، برجسته (Project)، و یا به‌صورت کشیده و جانبی بدون برجستگی زیاد (Transverse) دیده می‌شود. شکل حفره پیش‌ران‌های اول و دوم در این راسته اهمیت زیادی در شناسایی خانواده‌ها دارند به‌طوری‌که در هر دو می‌توانند به شکل باز یا بسته باشند. در مورد پیش‌ران پاهای اول در حالت باز، بلافاصله بعد از حفره پیش‌ران اسکلریت‌های سینه میانی قرار دارد ولی در حالت بسته، اسکلریت‌های بخش زیرین سینه اول رشد کرده و به‌طرف عقب کشیده و حفره پیش‌ران را احاطه نموده است. در مورد پیش‌ران پاهای دوم نیز در حالت باز مقدار اندکی از اسکلریت‌های پهلویی به حفره پیش‌ران پاهای دوم نیز می‌رسد ولی در حالت بسته حفره پیش‌رانی توسط اسکلریت‌های شکمی احاطه‌شده و با اسکلریت‌های پهلویی در تماس نیست.

لارو آن‌ها کامپوده‌ای فرم،اسکارابی فرم یا ورمی فرم بوده و Grub خوانده می‌شوند،لاروها فاقد چشم مرکب هستند ولی معمولاً چشم‌های ساده جانبی در آن‌ها وجود دارد،شفیره آن‌ها از نوع آزاد است، لاروها عموماً شش پادارند ولی برخی فاقد پاها هستند،در عده‌ای پاهای شکمی بدون خار وجود دارد، هر هشت بند شکم و یک یا دو بند از سینه لاروها دارای سوراخ تنفسی، پیش قفس سینه شامل یک اسکلریت برجسته.

سوسک

زیست‌شناسی

راسته سوسک‌ها بزرگ‌ترین راسته حشرات و درنتیجه بزرگ‌ترین راسته سلسله حیوانات است. این حشرات تقریباً ۴۰٪ از کل گونه‌های حشرات ۲۵٪ از کل گونه‌های جانوری را شامل می‌شوند. سوسک‌ها در زیستگاه‌های مختلفی که حشرات در آن‌ها یافت می‌شوند، وجود دارند.ازلحاظ رفتارهای تغذیه‌ای نیز حالت مشابهی در آن‌ها دیده می‌شود.تعداد زیادی از آن‌ها گیاهخوار یا شکارگر هستند،تعدادی معدودی نیز پس‌مانده خوار یا قارچ‌خوار بوده و بالاخره تعداد اندکی انگل یا پارازیت هستند. گونه‌های شکارگر و پس‌مانده خوار ممکن است مفید باشند زیرا سبب انهدام حشرات مضر و یا تجزیه مواد آلی می‌شوند.

اکثر سوسک‌ها تخمزا و تعداد کمی زنده‌زا و برخی بکرزا هستند.در عده‌ای از سوسک‌ها دگردیسی اغراقی مشاهده می‌شود. مرحله شفیرگی این حشرات در سلول‌های زیرزمینی یا روی گیاهان سپری می‌شود. برخی از آن‌های در این مرحله پیله درست می‌کنند که این پیله ممکن است از ترشحات لوله‌های مالپیگی یا پرده غذایی جمع شده تشکیل شود.در عده‌ای نیز شفیره توسط پوسته سن آخر لاروی محافظت می‌شود.

این راسته ازنظر اهمیت اقتصادی مشابه پره‌ها هستند. تعداد زیادی از سوسک‌ها محصولات کشاورزی،محصولات انبارشده (غلات،حبوبات،توتون،میوه‌های گرمسیری و...) را از بین می‌برند. تعدادی نیز ناقل بیماری‌های گیاهی هستند.گاهی اوقات این راسته را به چهار زیر راسته تقسیم می‌کنند:

۱. زیر راسته Archostomata

۲. زیر راسته Myxophaga

۳. زیر راسته Adephaga

۴. زیر راسته Polyphaga

دو زیر راسته‌ی اول گروه کوچکی هستند که هرکدام شامل دو خانواده‌ی نادر هستند.زیر راسته Archostomata شامل سوسک‌های ابتدایی است که دو خانواده‌ی Cupedidae و Micromalthidae قرار می‌گیرند.زیر راسته‌ی Myxophaga نیز شامل خانواده‌های Sphaeriidae و Hydroscaphiidae می‌باشد.

در زیر راسته‌ی Adephaga اولین بند شکم به‌وسیله‌ی پیش‌ران پاهای عقب تقسیم‌شده است، همچنین پی ران پای عقب در آن‌ها بزرگ بوده و به‌طرف خط میانی فرضی روی شکم کشیده شده است و ران اغلب با پیش‌ران در تماس است.فرمول پنجه‌ی پا در آن‌ها غالباً ۵-۵-۵ است و شاخک در اکثر اوقات از نوع نخی می‌باشد.در زیر راسته Polyphaga بند اول شکم کامل است و پی‌ران عقب کوچک و در امتداد ران قرار می‌گیرد و پنجه پا و شاخک به اشکال مختلف دیده ‌می‌شوند.بیشترین تعداد از سوسک‌ها در این دو زیر راسته قرار می‌گیرند بااین‌وجود اکثر آن‌ها به زیر راسته‌ی Polyphaga تعلق دارند به‌طوری‌که بیش از ۹۰٪ خانواده‌های موجود در این راسته در زیر راسته‌ی مذکور قرار می‌گیرند.

برخی از سوسک‌ها قادر به تولید صدا هستند که در آن‌ها نقش رفتاری دارد.آن‌ها به سه طریق صدا تولید می‌کنند:

۱. در اثر فعالیت‌های طبیعی مانند پرواز و تغذیه

۲. در اثر کشیدن قسمتی از بدن روی مواد یا تکیه‌گاه‌های مختلف

۳. مالیدن قسمتی از بدن روی قسمت دیگر

اندام شنوایی در آن‌ها کمتر دیده می‌شود ولی گاهاً اندام کورداتونال یا اندام حسی به چشم می‌خورد که نسبت به ارتعاشات حساسیت نشان می‌دهند.این اندام‌ها غالباً روی پاها یا شاخک‌ها واقع‌شده‌اند.

سوسک‌ها

برخی از خانواده‌های بزرگ سوسک‌ها که از اهمیت اقتصادی نیز برخوردارند،عبارت‌اند از:

۱. سوسک‌های خاکزی (Ground beetles) 

۲. سوسک‌های شکارگر غواص Dytiscidae

۳. سوسک‌های چرخنده (Whirligig beetles) 

۴.سوسک‌های پوسیده خوار آبزی (Water scavenger beetles) 

۵. سوسک‌های سرگردان (Rove beetles)

۶. سوسک‌های لاشه خوار (Carion beetles) یا سوسک‌های مدفون کننده Silphidae

۷. سوسک‌های شطرنجی (Checkered beetles) 

۸. سوسک‌های گوزنی (Stag beetles)

۹. سوسک‌های سرگین غلطان یا کرم‌های سفید Scarabaeidae

۱۰. سوسک‌های چوب‌خوار براق (فلزی) (Metallic wood-boring beetles)

۱۱. سوسک‌های خانواده Elateridae

۱۲. سوسک‌های قالی و موزه (Carpet and Museum beetles) 

۱۳. سوسک‌های خانواده Cucujidae (سوسک انبار،سوسک دندانه‌دار برنج)

۱۳. سوسک‌های کفشدوزک (Lady birds, lady beetles) 

۱۴. سوسک‌های خانواده Anobiidae (سوسک دارو و توتون)

۱۵. سوسک‌های خانواده Trogossitidae یا Ostomatidae (سوسک‌های آفات انباری)

۱۶. سوسک‌های تاریک زی یا شب‌زی (Darkling beetles) 

۱۷.سوسک‌های تاولزا Meloidae

۱۸. سوسک‌های شاخک بلند (Long-horned beetles)

۱۹. سوسک‌های برگ‌خوار (Leaf beetles) 

۲۰. سوسک‌های دانه‌خوار Bruchidae

۲۱. سوسک‌های سر خرطومی Curculionidae

۲۲. سوسک‌های چوب‌خوار (Bark beetles) 

 

گالری تصاویرروشهای پیشگیری و مبارزه

 

 

 

بهترین روش و مؤثرترین راهکار برای مبارزه باسوسک(سوسری) مراجع به یکی از شرکت‌های سمپاشی دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت می‌باشد.در بین شرکت‌ها و مؤسسات سمپاشی ،موسسه مهندسی سمپاشی گیلان روز با دارا بودن کادری مجرب و متخصص باتجربه عملی موفق ، با ارائه ضمانت‌نامه کتبی و تضمین ریشه‌کنی کامل و بدون بازگشت آماده خدمت‌رسانی به هم‌وطنان عزیز در سرتاسر کشور عزیز اسلامی ایران می‌باشد.

 

توجه:استفاده خودسرانه از مواد شیمیایی برای سمپاشی یا کنترل سوسک‌ها ممکن است نتیجه معکوس بدهد

با ما تماس بگیرید مشاورین ما به‌صورت کاملاً رایگان شمارا در حل مشکلتان راهنمایی می‌کنند

۰۱۴۱-۴۲۲۱۴۴۹ 

۰۹۱۱-۲۴۲۰۱۹۲

 

 

مورچه

مورچه                                             مورچه

 

مور يا مورچه حشره‌اي است اجتماعي همانند زنبور عسل از راسته نازكبالان كه در ميان‌هاي دوره كرتاسه يعني 110تا130ميليون سال پيش تكامل يافته است امروزه بيش از12000گونه مورچه طبقه بندي شده اند وتخمين زده ميشود اين تعداد تا 14000 گونه نيز برسد مورچه‌ها به راحتي از شاخك‌هاي ارنج دارشان و ساختار گره مانند شان و كمر باريكشان قابل شناسايي هستند.اندازه اجتماع مورچه‌ها ميتواند از چند مورچه شكارچي در يك حفره تا چند ميليون مورچه ساده ،ملكه،مورچه نازاي ماده وطبقه‌اي از كارگر وسربازها و ساير گروه‌ها را در يك محدوده جغرافيايي وسيع شامل شود.اين موجود 15تا20% موجودات زنده خشكي زي زمين را تشكيل مي‌دهد واز مواد غذايي چون برگ،برنج،گندم،نان،شيرينيجات و...تغذيه مي‌كند وبه علت پشتكارشان در جمع آوري غذا الگوي انسان‌ها بشمار مي‌آيند.

 

گالری عکسروشهای پیشگیری و مبارزه

 

 

 

دراکولا

دراکولا                                               دراکولا

 

دراکولا حشره ایست مورچه سان که معروف به حشره بند یا پدروس می باشد که داراي دگرديسي كامل بوده و طول عمر حشره يك سال ميباشد در فصل بهار در ناحیه شمال کشور بسیار یافت می شود و از افتاب به علت گرفتن اب بدنش گريزان است ویکی از دشمنان انسان در این مناطق محسوب می شود و با سم پدرین که تولید می کند باعث التهاب پوستی در انسان می شود.دراكولا براي مبازه بيولزيكي بر عليه كرم ساقه خوار برنج استفاده ميشوداوج فعاليت حشره از غروب افتاب تانيمه شب ميباشد.پدروس از سم خود براي محافظت از تخمهايش در برابر دشمنان استفاده ميكند كه با ترشح سم خود بر روي تخمهايش باعث دوري دشمنان ميشود.

 روشهای پیشگیری و مبارزه

 

 

هیره(مایت)

هیره                                               هیره یا مایت

 

مایت‌ها یا هیره‌ها (به انگلیسی Mite) موجوداتی میکروسکوپی از شاخه بندپایان رده عنکبوتیان هستند، به همراه کنه‌ها به زیر رده کنه سانان تعلق دارند، هیره‌ها از پرگونه‌ترین و موفق‌ترین بی‌مهرگان کره زمین هستند.

بسیاری از گونه‌های هیره‌ها آزادانه در خاک زندگی می کنند ولی شمار زیادی از گونه‌های هیره‌ها نیز به عنوان انگل خارجی بر روی گیاهان، حیوانات و پرندگان زندگی می‌کنند. مایت‌ها اغلب در فضای داخلی اماکنی که از رطوبت بالا و نور کافی برخوردارند زندگی می‌کنند(مانند خانه‌ها، خوابگاه‌ها، انبارها).

تغذیه مایت‌ها از گرد و خاک، از موارد آلی شامل سلول‌های مرده پوست، بدن انسان، قارچ‌ها و ذرات ریز مواد غذایی پخش شده در سطح اماکن و برگ‌ها، مایت‌ها ذرات مرطوب را جذب می‌کنند، مایت‌ها باعث واکنش‌های آلرژیک مثل آسم می‌شوند.

اثرات مایت

اثرات مایت‌ها یا هیره‌ها

بروز آسم - آبریزش بینی - ریزش اشک از چشم - عطسه - مشکلات تنفسی و التهاب پوستی

بیولوژی مایت

مایت‌ها دارای هشت پا هستند، طول عمر مایت‌ها به طور متوسط تا 3 ماه می‌باشد که در طول این دوره مایت 1 تا 2 تخم در روز می گذارد که در دمای مناسب مدت زمان تکثیر آن 30 روز می‌باشد.

 روشهای پیشگیری و مبارزه

 

 

مگس

                                           مگس

 

مگس حشره کوچک بالداری است که از فضولات و زباله ها تغذیه کرده و ناقل انواع انگلها در انسان و دام می باشد.دوره زندگي مگس داراي 4 مرحله تخم،لارو،شفيره،وحشره بالغ هست طول زندگی حشره 2 هفته می باشد.كه در شرايط سردتر ممكن است تا 3ماه هم طول بكشد ولي بر اساس يك محاسبه ساده وبا احتساب يك دوره ده روزه براي چرخه تخم تا تخم،چنانچه يك جفت مگس در اوايل بهار تخمگذاري كنند و هيچ يك از تخمهايشان از بين نرود تا اول مرداد (دوره 4ماه)تعداد مگس از تخم بيرون امده191/000/000/000/000/000/000خواهد شد كه قادر خواهند بود سطح كره زمين را تا ارتفاع 1/5متر بپوشانند. هر چند عوامل زيستي وشرايط اقليمي باعث مرگ و مير و تلفات زياد مگس ها شده وچنين جمعيتي هيچگاه ايجاد نخواهد شد .

 بیماریهای منتقل شونده توسط مگس

1.فلج اطفال

2.تراخم

3.ورم ملتحمه چشم

4.عفونت انگلی دستگاه گوارش

 

 

 

گالری عکسروشهای پیشگیری ومبارزه

 

 

 

 

موریانه

                                             موریانه

 

موریانه ها شامل گروه خاصی از حشرات با استحاله ناقص هستند که در آنها بالهای جلویی و عقبی قشایی و تقریبا به یک اندازه است.در این گروه افراد نر و ماده درکلونی هایی در زیر زمین یا تنه درختان زندگی می کنند.در این حشرات شاخک رشته ای و قطعات دهانی از تیپ جونده است.موریانه همه چیزی خوارند،عمدتا از کاغذ،چرم،موکت،چوب ،خاک،لينوليوم،لاستيك،پوشش كابلها،جانوران نگاهداري شده در موزه تغذیه می کنند.گفته مي شود كه در بين مواد الي تنها استات سلو لز از گزند اين حشره در امان است. موريانه ها عموما در محيط مرطوب و تاريك زندگي مي كنند كه شامل 6 خانواده و متجاوز از 200 گونه در نقاط مختلف دنيا مي باشند كه از اين عده 6تا8 گونه،از 2تا3 خانواده در ايران انتشار دارند

 

 

 

گالری عکسروشهای پیشگیری و مبارزه

 

 

 

 

 

شپش

شپش                                                شپش

شپش‌ها حشرات کوچک  به طول 2 تا 4 میلیمتر و بدون بال هستند که از پارازیت خارجی پستانداران و انسان می باشند.این حشرات مکنده هستند و منحصرا از خون بدن میزبان خود تغذیه می کنند و در میان لباسهاو رختخواب،موهاي سر پنهان می شوند.شپش لباس عمدتاً تخمهاي خود را كه رشك ناميده ميشود در روي لباس و بخصوص در شكافهاو درزهاي ان قرار مي دهد.دوره انكوباسيون تخم حدود يك هفته است .طول مدت زندگي يك نسل بندرت از 30روز تجاوز مي كند .شپش سر تخم خود را به موها مي چسباند و بيشتر از طريق شانه و برس سر انتقال پيدا مي كند معمولا در كمپ اسراي جنكي و اردوگاهها ونظاير انها فراوان هستنداين حشره يك هفته پس از تغذيه از خون انسانهاي بيمار خود الوده است وقتي به بدن انسان سالم راه پيدا ميكند واز خون او مي خورد ،در نتيجه ايجاد خارش شخص مورد حمله بدن خود را ميخارد ودر حين عمل ممكن است مدفوع حشره يا خود حشره را له كرده ودر خراشهاي بوجود امده در سطح بدن تلقيح نمايد.معمولا اشخاصي كه مرتب و زود به زود استحمام  ميكنند و لباسهاي خود را تعويض ميكنند بندرت به شپش الوده ميشوند.در زمان جنگ دوم جهاني شپش و تيفوس در اردوگاهها فاجعه ببار اورد.

انواع شپش

1.شپش سر

2.پرنده

3.بدن

بیماریهای منتقل شونده توسط شپش

1.تب یونجه

2.آسم

3.اگزما

4.ناراحتی های پوستی

 

 

گالری عکسروشهای پیشگیری و مبارزه

 

 

 

 

کک

کک                                               کک

 

کک‌ها حشرات کوچک و بدون بال هستن که بصورت جانوران کامل خونخوارند و خون بدن انسان و عده ای از پستانداران،پرندگان و جانوران دیگر را می مکند و اغلب به رنگ سیاه براق یا قهوه ای هستند و از حشرات جهنده به شمار می آیند به همین دلیل در این حشرات پای عقب و وسطی نسبتا بلندتر و ضخیم تر می باشد.كك ها داراي دگرديسي كامل بوده وداراي مراحل مشخص تخم،لارو،شفيره،و جانور كامل ميباشند.كك‌ها قادر به پرواز نيستن و تا ارتفاع بيش از نيم متر از سطح زمين نميتوانند بجهند بنابراين بيشترين عضوهاي ميزبان كه مورد حمله قرار ميگيرد پاها ميباشد.

یماریهای منتقل شونده توسط کک

1.طاعون

2.تیفوس

 

 

گالری عکسروشهای پیشگیری و مبارزه

 

 

 

 

 

ساس

ساس,ساس تختخوابی,                      آیا می دانید حشره ساس چه نوع حشره ایست؟

 

آیا با انوع ساس آشنایی دارید؟

آیا شایع ترین نوع ساس را می شناسید؟

آیا میدانید حشره خون آشام تختخواب چه حشره ایست؟

آیا با کنترل ساس در منازل خود آشنایی دارید؟

شناخت کلی ساس:

ساس نام عامیانه نوعی از حشره است که بدنی بیضی شکل و تخت دارد که حدود 4 الی 5 میلیمتر طول و رنگ آن متمایل به قهوه ای سوخته می باشد و از خون انسان،حیوان و پرندگان تغذیه می کند.91گونه ساس از خانواده سيميسيده از انسان خونخواري مي كننداز اين 91گونه شايع ترين گونه ساس تختخواب (Bed Bugs) ميباشد مراحل تكامل ساس شامل مرحله تخم،5مرحله پورگي ومرحله بالغست،بعد از خونخواري بدن ساس به رنگ قهوه ايي متمايل به قرمز در مي ايد ساس‌ها درطي هر 5 مرحله نمفي و قبل از هر بار تخم ريزي نياز به خونخواري پيدا مي كنند گرماي بدن انسان و دي اكسيد كربن عمل بازدم انسان ساس را به خود جلب مي كند.

هر ساس ماده در طول زندگي خود 200تخم مي گذارد(1تا12تخم در روز)كه 6تا17روز مدت زمان تكثير ان ميباشد ساس‌هاي بيرون امده از تخم سفيد مايل به شيره ايي هستند.اوج فعاليت ساس‌ها در شب ،ساعات 3،4 ميباشد كه در اين ساعات ميزبان در خواب عميق فرو رفته و متوجه نيش و خونخواري حشره نميشود.بيشترين عضوهايي كه توسط ساس مورد حمله قرار ميگيرد شانها و پهلو ميزبان ميباشد،ساس‌ها تمايل بيشتري براي خونخواري ميزباناني كه گروه خوني مثبت دارند از خود نشان ميدهند.ساس‌ها نسبت به گرسنگی مقاوم می باشند تا بیش از یک سال بدون خونخواری به حیاط خود ادامه می دهند.ساس‌ها قادر به پرواز نیستند و در محل سکونت انسانها (منازل،هتل ها،سربازخانه ها و زندان ها) ممکن است یافت شود.

 مشخصات زیستی ساس :


ساس ها حشرات موذی هستند که معمولا روزها خود را در درز و شکاف دیوار و  کف خانه ، اثاثیه،لابلای کار تن ها ،پشت کاغذ دیواری،کمدها و درهای چوبی،قفسه کتابخانه،مبلمان،تشک ها و پشتی ها مخفی می شوند.

از آنجایی که منبع اصلی تغذیه (خونخواری) ساس‌ها بدن انسان است بنابراین معمولا در محلی نزدیک به محل نشستن و خوابیدن انسان زندگی میکند و وقتی در تاریکی شب و محیط کم نور فعالیت خود را آغاز می کند شروع به تغذیه از میزبان خوابیده و یا نشسته خود می کند.

اثرات بهداشتی ساس

اولین بار نویسندگان رومی و یونانی از ساس به عنوان یک مشکل در مدیترانه نام برده‌اند. ساس‌ها از انگل‌های خارجی حیوانات ساکن غار (احتمالاً خفاش‌ها) در زمان غارنشینی انسان تکامل پیدا کرده‌اند. این حشرات در قرن 11 در آلمان، قرن 13 در فرانسه و قرن 16 در انگلیس تعیین هویت شدند.

ساس‌ها چه اثرات نامطلوب بر بهداشت جامعه و انسان می‌گذارند؟

ساس‌ها مورد اتهام به انتقال بیماری‌های زیادی هستند اما تاکنون موارد زیر ثابت‌شده است:

1. به خاطر خون‌خوار بودن این حشرات باعث کم‌خونی می‌شوند.

2. ایجاد حساسیت، در بعضی افراد به‌صورت تاول‌های هموراژیک بزرگی، و در بعضی به‌صورت ورم قرمزی

3. کم‌خوابی یا بی‌خوابی

4. ایجاد خارش شدید و عفونت‌های ثانویه

5. ایجاد بوی بد در مکانی که ساس زده است.

 

بیماریهای منتقل شونده توسط ساس

1.کم خونی

2.التهاب پوستی

3.ناراحتی های روانی

اگر شما هم در منزل خود با وجود این حشره خونخوار دچار مشکل و بیماری شده اید کافیست با ما تماس بگیرید.سمپاشی ساس وریشه کنی تضمینی و بدون بازگشت ساس تخصص ماست.

 

گالری عکسروشهای پیشگیری و مبارزه

 

 

 

 

مطالب بیشتر...

سوابق کاری شرکت

نمونه هایی از عملکرد شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز

1.اداره شهرداری لاهیجان،مبارزه با جانوران موذی(موش) در نوار دور استخر و پارک بعثت

2.منطقه آزاد قشم جهت مبارزه با سگ های ولگرد

3.کارخانه کلوچه نادری (کارخانه ی نگین ناب،نادریان فرد،نگین نادری)

4.کارخانه کلوچه نوشین (شهرک صنعتی لاهیجان)

...

راههای ارتباطی

ارتباط با شرکت سمپاشیراههای ارتباطی با شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز:

تلفن شرکت سمپاشی   013-42421449

فکس شرکت سمپاشی  013-42225989

موبایل شرکت سمپاشی  09112420192

ایمیل شرکت سمپاشی  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  -  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

بخش پشتیبانی شرکت سمپاشی  ارسال تیکت به بخش پشتیبانی سایت

 

ارائه خدمات در...

شرکت مهندسی سمپاشی گیلان روز مفتخر است که اعلام نماید که خدمات این شرکت شامل کلیه اماکن مسکونی و تجاری از جمله منازل،رستورانها،تالارها،کارخانجات،دانشگاه ها،هتل ها،ورزشگاهها و..... را شامل میشود.

سمپاشی موفقتوجه:برای اجرای عملیات سمپاشی به جابجایی اثاثیه نیازی نمی باشد

محل قرارگیری: خانه شناخت حشرات حشرات خانگی